Note
Tick
loading gif

Duş Teknesi Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Duş teknesi, banyo yapmak amacıyla modeline göre banyonun herhangi bir köşesine veya uygun bir yerine yerleştirilmiş yapı malzemesidir. Ortalana 4 veya 5 cm yüksekliğindedir ve içleri çok derin değildir. Duş teknesi kullanmak tercih meselesidir. Bazı aileler banyolarında küvet kullanmayı tercih ederken bazıları da duş teknesi kullanmaktadır. Eski zamanlarda küvet kullanımı daha yaygınken, günümüzde pratik kullanım imkanı, kolay temizleme ve şık görünümü dolayısıyla duş teknesi kullanımı daha yaygındır.

Duş Teknesi Nerelerde Kullanılır?

Duş tekneleri genellikle alanı dar ve küçük banyolarda kullanılır. Buna göre; alanı dar ev banyolarında, iş yerleri banyolarında, konaklama tesisleri ve otel odaları banyolarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte evinde yaşlı, engelli veya çocuk bulunan aileler de küvet yerine duş teknesini tercih ediyorlar.

Peki, duş teknesi seçimi nasıl olmalı, duş teknesi alırken nelere dikkat etmeli ve neden duş teknesi kullanılmalı şimdi bunların detaylarına bakalım. Her nerede kullanırsanız kullanın en kaliteli ve en gösterişli duş teknesi siparişlerinizi yapıdükkanım.com üzerinden verebilirsiniz. Üstelik ücretsiz kargo ve ücretsiz kurulum imkanıyla.

Neden Duş Teknesi Kullanılmalı?

Banyolarınızın sular altında kalmasını önlemek ve banyolarınıza şık bir görünüm kazandırmak için, iyi iş gören ve gösterişli bir duş teknesi seçmeniz çok önemlidir. Banyolarınıza küvet koymak için yeterli alan yoksa veya küvet tercih etmek istemiyorsanız duş tekneli sistemleri tercih edebilirsiniz. Bu sitemlerin en önemli yanı ise duş alanında zemine basılmaz ve dolayısıyla kayma ve düşme riski ortadan kalkar. Diğer bir önemli yanı ise suyun fayansla buluşmasını engelleyerek zamanla aşınan fayans aralarında su sızmalarının önüne geçer. Son olarak banyoda yer alan dolap, makine ve benzeri ürünlerin altına su gitmesini engeller.

Duş Teknelerinde Hangi Malzemeler Tercih Edilmelidir?

Her insan evine eşya alırken kaliteli olanı tercih eder. Bu tercih evinin en önemli bölümlerinden biri olan banyolar için eşya alırken de böyledir. Banyoların en önemli dekoratif ürünlerinden biri olan duş teknelerini satın alırken de bazı hsusulara dikkat edilmelidir. Özellikle ürünün hangi malzemelerden yapıldığı ve bu malzemelerin kaliteli olup olmadığına iyi bakılmalıdır. Duş tekneleri genellikle Akrilik, Çelik, Seramik ve Kompozit ürünlerden üretilmektedir.

Aktilik malzemeden üretilen duş tekneleri, hem hesaplıdır hem de banyolarınıza sıcak bir görüntü verir. Bu malzemeden yapılan ürünlerin eğilip bükülmemesi için en az 5 ile 8 cm kalınlıkta olan dayanıklı modellerin tercih edilmesi gerekir.

Çelik malzemeden üretilen duş tekneleri, akriliğe göre daha pahalıdır. Görünümü biraz soğuk görünümdedir ancak buna karşın dayanıklı ürünlerdir.

Seramik malzemeden üretilen duş tekneleri, son derece dayanıklı ürünlerdir. Temizlemesi oldukça kolaydır. Yapı olarak ağırdır ama çok şık bir görüntüsü vardır.

Kompozit malzemeli duş tekneleri, oldukça dayanıklıdır ve pek çok çeşidi vardır.

Yapıdükkanım, banyo tasarımlarınıza şıklık katacak en kaliteli ve en gösterişli duş teknesi modellerini beğenilerinize sunuyor. Siz de bu kaliteden yararlanmak isterseniz hemen sipariş oluşturabilir ve banyolarınıza dilediğiniz şıklığı kazandırabilirsiniz.

 


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer