Note
Tick
loading gif

Akrilik Duş Teknesi Ne Demektir?

Yaşam alanlarının daha konforlu hale getirilmesi için iç mekanların dekorasyonları oldukça önemlidir. dekorasyon evin her alanında yapılması durumunda bir bütünlük oluşturur ve şık bir görüneme sahip olur. Banyolar da evin en önemli bölümlerinden biri olması dolayısıyla dekorasyonu oldukça önemlidir. Banyo dekorasyonunda genellikle evin diğer alanlarına uygun tarzda zemin ve duvar döşemeleri, dolaplar ve diğer vitriniye ürünler kullanılır. Duş alma kısmında ise genellikle duş teknesi, küvet, duşakabin ve jakuziler tercih edilir. Bu ürünler içerisinde en çok tercih edilenlerden birisi ise duş teknesidir.

Duş teknesi , banyolarda kullanılan ve insanların üzerinde duş ihtiyaçlarını giderdikleri yüksek olmayan yapı malzemeleridir. Küvet ve diğer duş ürünlerinin olmadığı banyolarda kullanılır. Boyları ortalama 5 – 6 cm yüksekliğinde ve içleri derin değildir. Genel itibarıyla beyaz renkte üretilseler de tercihe göre farklı birçok renk seçeneği vardır.

Duş teknelerinin boyutlarına, şekillerine, özelliklerine ve üretim malzemelerine göre birçok modeli ve çeşidi vardır. Şekillerine göre; kare duş tekneleri, oval duş tekneleri, dikdörtgen duş tekneleri, köşe duş tekneleri gibi çeşitlerde görebiliyoruz. Oval, kare ve köşe duş teknelerini daha çok dar alanlı banyolarda görmek mümkünken, dikdörtgen ve diğer duş teknesi seçeneklerini daha geniş alanlı banyolarda görebiliyoruz. Kullanıldıkları alanlara bakacak olursak, daha çok dar banyolu evlerde, otel odalarında, konaklama tesislerinde ve iş yerlerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Tabi sadece bu alanlarla sınırlandırmak doğru değildir tercihe göre ebeveyn banyoları, çatı katı banyoları gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Yapı Dükkanım, banyolarınız için her çeşit ve her boyutta duş teknesi seçeneklerini siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Duş tekneleri, şekillerine göre isimlendirilebildiği gibi üretilen malzemelere göre de isimlendirilebilmektedir. Duş teknelerinin üretiminde akrilik, seramik, çelik, ASB taş reçine gibi ham maddeler kullanılır. Bu nedenle akrilik duş teknesi, seramik duş teknesi, çelik duş teknesi ve ABS taş reçine duş teknesi gibi isimlerle de anılmaktadırlar. Şimdi bu isimler içerisinde yer alan akrilik duş teknesi ne demektir buna bakalım.

Akrilik duş teknesine geçmeden önce akrilik nedir, özellikleri nelerdir ve neyden yapılır bunlara kısaca değinelim. Akrilik, yüksek kalite ve dayanıklı kaplamalar yapmak için kullanılan sentetik bir reçine veya yumuşak yapıya sahip alkalin polimer bir maddedir diyebiliriz. Uygulama ve kullanım alanlarına göre sınıflandırılmaktadır. Plastik sektörü, inşaat sektörü, otomotiv sektörü ve endüstri sektörü gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır. Malzeme şeffaf, parlak, plastik bir yapıdadır ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. İlk olarak 1928 yılında üretilmiş ve 1933 yılında piyasaya sürülmüştür.

Akrilik duş teknelerine gelince günümüzde en çok tercih edilen tekne çeşitlerindendir. Bunun en önemli sebebi ise çok dayanıklı bir ürün olmasıdır. Dayanıklı olması münasebeti ile uzun yıllar kullanım imkanı sunmaktadır. Özellikle yüzeyleri akışkan bir maddeden üretildiği için sabun, kireç ve benzeri gibi istenmeyen maddeler üzerinde barınamaz.

Akrilik duş teknesi üretiminde sıkıştırma yöntemi uygulanır. Bu nedenle yüzeyleri parlak, pürüzsüz ve cam gibidir. Bu özelliği sayesinde banyolara farklı bir şıklık katmaktadır. Kolay ısınabilme ve ısıyı uzun süre tutabilme özelliğine sahiptir. Temizlenmesi de son derece kolay ve pratiktir. Banyolarınıza şıklık katacak akrilik malzemelerden üretilmiş son derece kaliteli ve son derece sağlam akrilik duş teknesi ürünlerini yapıdükkanım.comüzerinde seçebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer