Note
Tick
loading gif

Duş Teknesi Hangi Malzemelerden Yapılır?

Evlerin en çok kullanılan, en özel ve en güzel bölümlerinden biri banyolardır. Günün yorgunluğunu atmak, günlük hayatın stresini kurtulma veya sıcak ve nemli havanın sebep olduğu ter kokularından kurtulmak için her insan duş almak isteyebilir. Duş almayı sağlayacak duş teknesi, küvet ve duşakabin gibi bazı banyo ürünleri vardır. Bunlar içerisinde kolay ve pratik kullanım imkanı sunması, ekonomik olması ve temizlik açısından oldukça hijyenik olan duş tekneleri en çok tercih edilen banyo ürünlerinin başında gelir.

Duş teknesi, duş almak amacıyla kullanılan, modeline göre banyonun herhangi bir alanına yerleştirilen yapı malzemelerine verilen isimdir. Ortalama yüksekliği 5 – 6 cm civarında olan ve içi derin olmayan bu ürün isteğe göre küvet kullanılmayan evlerde tercih edilmektedir.

Duş tekneleri genel itibarıyla alanı dar banyolarda tercih edilmektedir. Çünkü şık ve kıvrak yapılarıyla her boyutta banyoya rahatlıkla kurulabilmekte ve gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Buna göre duş tekneleri en çok, alanı dar ev banyoları, home ofis iş yeri banyoları, konaklama tesisleri ve otel odaları gibi alanlarda tercih edilmektedir. Günümüz konutlarında banyolara ne kadar küçük alanların ayrıldığını düşünürsek duş teknelerinin oldukça yaygın bir kullanımı olduğunu görürüz. Her alanda kullanılabilecek duş teknesi modellerini Yapı Dükkanım üzerinden seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

Duş teknelerini kullanım alanı ve kullanım yoğunluğu kadar hangi malzemelerden üretildiği de oldukça önemlidir. Çünkü her müşteri satın alacağı ürünün neden yapıldığını ve yapılan malzemelerin sağlam olup olmadığını bilmek ister. Şimdi duş tekneleri hangi malzemelerden yapılır bunların detayına bakalım.

Duş teknelerinin üretiminde pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bunları seramik, kompozit, akrilik ve çelik malzemeler olarak sıralayabiliriz. Her bir malzemenin farklı özelliği bulunur ve bu nedenle duş teknesi seçiminin de ihtiyaca uygun olanına göre yapılması gerekir. Duş tekneleri genellikle üretildikleri malzemeye göre isimlendirilirler. Bunları da akrilik duş teknesi, seramik duş teknesi, çelik duş teknesi, ABS taş reçine duş teknesi ve kompozit duş teknesi olarak sıralayabiliriz.

Seramikten üretilen duş tekneleri, kırılmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı özelliğe sahiptir. Günümüzde banyolarda çok sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Şık ve pürüzsüz bir görüntüye sahiptir. Temizlemesi de oldukça kolay ve pratiktir.

ABS taş reçineden üretilen duş tekneleri, orta kalite ürünlerdir. Reçine ile güçlendirilen taş materyalin tekne üzerine dökülmesi ile elde edilir. Sağlam bir yapıya sahip olan bu ürün, diğer duş teknelerine göre daha uygun fiyatlıdır ve bütçe dostudur. Kullanım ömürleri uzundur ve sıcaklığı uzun süre tutarlar.  

Akrilik malzemelerden üretilen duş tekneleri de günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bunun en önemli sebebi ise sağlam olması ve uzun ömürlü kullanılmasıdır. Yüzeyleri akışkan bir maddeden üretildiği için sabun ve kireç gibi istenmeyen maddeler üzerinde barınamaz. Temizlik ve hijyenik açıdan son derece kullanışlı bir üründür. Akrilik malzemelerden üretilen duş tekneleri, sıkıştırma işlemi yapılarak üretilir. Bu sebeple yüzeyleri pürüzsüz ve parlaktır. Kolay ısınabilen ve ısıyı uzun süre tutabilen bir yapıya sahiptir. Görünümüyle banyolara şıklık katar.

Çelik malzemelerden üretilen duş tekneleri, günümüzün en dayanıklı ve en sağlam ürünleridir. Dayanıklı ve sağlam olması uzun yıllar kullanma imkanı sağlar. Diğer duş teknesi çeşitlerine göre daha pahalıdır. Pahalı olmasının sebebi de malum olduğu üzere çok sağlam ve dayanıklı olması ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmesidir. En kaliteli ve en sağlam hammaddelerden üretilmiş en şık ve en gösterişli duş teknesi modellerine yapıdükkanım.comüzerinden ulaşabilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer