Note
Tick
loading gif

Duş Teknesi Satın Alınırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Ev dekorasyonlarında işlevine uygun özelliklerde birçok ürün bulunur ve bu ürünler evin her alanında yapıldığında bir bütünlük sağlanmış olur. Evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olan banyoların dekorasyonu da evler için oldukça önemlidir. Banyo dekorasyonunda genellikle evin tarzına ve diğer bölümlerin dekoruna uygun zemin ve duvar döşemeleri, dolaplar ve vitrin ürünleri kullanılır. Duş alma kısmında ise duş teknesi, küvet, duşakabin veya jakuzi gibi ürünler tercih edilir. Günümüz evlerini göz önüne aldığımızda ve müşterilerin seçeneklerine baktığımızda en çok tercih edilen banyo dekorasyon ürünleri arasında duş teknesi modelleriilk sıralarda yer almaktadır.

Duş teknesi, banyo yapmak amacıyla modeline ve ölçülerine göre banyoların uygun herhangi bir yerine yerleştirilmiş yapı malzemeleri olarak karşımıza çıkar. Ortalama 5 santimetre yüksekliğe sahip olmakla birlikte daha düşük ve daha yüksek boyutlara sahip modelleri vardır. İçleri derin değildir ve az da olsa biriken su tahliye borularıyla atılır.  Duş teknesi kullanmak tamamen kişisel tercih meselesidir. Bazı bireyler banyolarında duş teknesini tercih ederken bazı aileler de küvet veya diğer duş ürünlerini tercih edebiliyorlar. Eski zamanlarda banyolarda daha çok küvet kullanılırken artık gelişen ve değişen teknoloji ile pratik kullanım imkanı veren ve kolay temizlenebilen şık görünümlü duş teknelerinin kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Duş tekneleri, farklı şekillerde ve ölçülerde üretilmektedir ve genellikle alanı dar olan banyolarda kullanılmaktadır. Malum olduğu üzere artık konutlar eskisi gibi büyük metre kareli yapılmıyor. Dolayısıyla banyo alanları da çok küçük ölçülerde yapılmaktadır. Bu nedenle küçük alanlı banyolarda duş tekneleri oldukça yaygın kullanılmaktadır. Duş teknelerinin kullanım alanlarına baktığımızda; dar alanlı ev banyolarında, iş yeri banyolarında, konaklama tesisleri ve Hotel banyolarında sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Bununla birlikte ailesinde yaşlı veya engelli bireyleri olanlar da kullanımı rahat olduğu için duş teknesi modellerini tercih etmektedir. Yapı Dükkanım, ihtiyacınız olan tüm duş teknesi modellerini siz değerli müşterilerinin hizmetine sunmaktan mutluluk duyar.

Ailelerin ileride herhangi bir sorun yaşamaması için duş teknesi satın alırken bazı özelliklerine dikkat etmesi ve tercihini buna göre yapması gerekir. Şimdi duş teknesi satın alırken hangi özelliklerine dikkat edilmeli bunlara bakalım.

Duş teknesi satın alırken öncelikle kullanılacak alan ve banyo dekorasyonuna uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu uyum sayesinde hem modern hem de kullanım açısından yüksek özellikli banyolara elde edilmiş olur.

Banyo dekorasyonlarında yukarıda da belirttiğimiz gibi amacına uygun duş teknesi, duşakabin, küvet ve jakuzi gibi ürünler kullanılır. Bunlar içerisinde banyo boyutlarınıza ve ölçülerinize hangisi daha uyumlu ise o tercih edilmelidir.

Duş teknelerinin tasarımı, özellikleri ve boyutları markalara göre değişiklik göstermektedir ve farklı boyutları sayesinde hemen hemen her boyutta banyoya rahatlıkla kurulabilmektedir. Örneğin, dar alanlı banyolarda küçük boyutlu kare ve oval duş teknelerinin tercih edilirken, alanı büyük banyolarda her boyda ve her modelde duş teknesi tercih edilebilir. 

Duş teknesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürünün kaliteli malzemelerden yapılıp yapılmadığının bilinmesi gerekir. Duş teknelerinin üretiminde genellikle akrilik, çelik, seramik ve kompozit ürünler kullanılır. Satın alınacak duş teknelerinin bu ürünlerden yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Bu ham maddeler kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olup, her biri kendi türünde kaliteli ürünlerdir. Banyolarda rahatlıkla kullanılabilirler. 

Duş teknesinin banyoda kullanılan diğer dekor ürünleriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Banyolarda görüntü bütünlüğünün sağlanabilmesi için bu da önemli bir ayrıntıdır.

Son olarak, temizlik ve hijyen açısından kolay ve pratik temizlenebilen, kaydırmaz özelliğe sahip duş teknesi modelleri tercih edilmelidir. Hangi boyutta ve özellikte banyoda kullanırsanız kullanın en kaliteli ve en gösterişli duş teknesi modellerini yapıdükkanım.comüzerinden seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer