Note
Tick
loading gif

Flat Duş Teknesi Ne Demektir?

Evlerin en çok kullanılan bölümlerinden olan banyolarda duş alanlarını daha rahat ve daha konforlu kullanılabilir hale getirmek için duş teknesi, küvet, duşakabin ve jakuzi gibi duş ürünleri kullanılır. Bunlar içerisinde en çok tercih edilenlerden biri duş teknesidir.

Duş teknesi, bir yandan kullanıcılarına rahat ve konforlu bir duş alma imkanı sunarken bir yandan da banyolarda suyun etrafa yayılmasını önler. Temel kullanım amacı bu olmakla birlikte aynı zamanda farklı tasarımları sayesinde banyolara şık bir görümün kazandırırlar.

Banyolarda kullanılan ürünlerin hem kullanılacak alanla hem de birbirleriyle uyumlu olması, modern bir banyo görüntüsü ortaya çıkarırken aynı zamanda yüksek kullanım özelliğine sahip alanlar elde edilmiş olur.

Duş teknelerinin tasarımları ve özellikleri markalara göre değişiklik göstermekle birlikte hemen hemen her ölçüde banyoya rahatlıkla kurulabilmektedir. Bu sebeple günümüzde en çok kullanılan duş ürünleri arasında yer alır. Duş teknelerinin şekillerine, özelliklerine, yapılarına ve üretilen malzemelere göre birçok çeşidi ve modeli vardır. İsimlerini ise genellikle şekillerinden ve üretilen malzemelerden alırlar. Duş teknesi üretiminde akrilik, seramik, çelik ve ABS taş reçine gibi ürünler kullanılır. Buna bağlı olarak da akrilik duş tekneleri, seramik duş tekneleri, çelik duş tekneleri ve ABS taş reçine duş tekneleri olarak isimlendirilirler. Her bir ürünün farklı özelliği ve farklı bir yapısı vardır. Bu nedenle bu ürünlerin özellikleri iyi bilinmeli ve banyolarda ihtiyaca uygun olanı tercih edilmelidir. Yapı Dükkanım, söz konusu malzemelerden üretilmiş en kaliteli ve en sağlam yapılı duş teknesi ürünlerini siz değerli müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

Duş tekneleri şekillerine göre ise kare duş tekneleri, dikdörtgen duş tekneleri, oval duş tekneleri, köşe duş tekneleri ve flat duş tekneleri yani düz duş tekneleri olarak karşımıza çıkar. Bunlar içerisinde kare, köşe ve oval duş tekneleri daha çok dar alanlı banyolarda tercih edilirken, dikdörtgen ve flat duş tekneleri daha çok geniş alanlı banyolarda tercih edilmektedir. Şimdi flat duş teknesi ne demektir, özellikleri nelerdir, nerelerde kullanılır ve niçin çok tercih edilir bunların detaylarına bakalım.  

Flat duş teknesi, günümüz mimarisinde en çok tercih edilen duş teknesi modelleri arasında yer alır. Konforlu ve gösterişli banyolar için dizayn edilmiş flat duş tekneleri, inceliği ve estetik yapısı ile her zaman bir adım öne çıkmıştır. Düz duş teknesi olarak da bilinen bu ürünün iki farklı modeli vardır. Bunlardan biri normal bildiğimiz flar duş teknesi diğeri ise slim flat duş teknesidir. Flat duş teknesinin yüksekliği 6,5 cm civarında iken, slim flat duş teknesinin yüksekliği 3,5 cm civarındadır. Slim flat duş tekneleri daha ince yapılı olmaları dolayısıyla daha fazla tercih edilirken, flat duş tekneleri de ince olarak tabir edilir ve su haznesi daha derin olarak ön plana çıkmaktadır. Flat duş teknesinin ince yapılı olması onu diğer duş teknelerinden farklı olarak karavan duşlarında da kullanılmasını sağlamıştır.

Flat ve Slim Flat duş tekneleri, banyolardaki düz zemin üzerine direk olarak montajlanabilmektedir ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. O da, bu ürünün ince olması sebebiyle altında yeteri kadar boşluk olmamasından dolayı gider yerinin banyo zeminine daha önceden ayarlanmış olması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da gider bağlantılarının iyi ve sağlam bir şekilde yapılmasıdır. İnce yapıda olması ve ayaklı sisteme sahip olmaması dolayısıyla montaj sonrası müdahale oldukça zordur. Bu nedenle kurulum aşamasında testleri düzgün yapılmalı ve su sızdırmalarının olup olmadığı iyice kontrol edilmelidir.

Flat duş teknesi kurulurken ayrıca dört tarafı teraziye alınmalı ki daha sonra duş kabini kurulumuna da imkan tanısın.

Banyonuza yaraşır şıklıkta ve sağlam yapıda falt duş teknesi ve diğer duş tekne modellerini yapıdükkanım.comüzerinden sipariş edebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer