Note
Tick
loading gif

İdeal Duş Teknesi Nasıl Olmalıdır?

Duş tekneleri, banyo yapmak amacıyla kullanılan ve modellerine göre banyonun uygun bir köşesine yerleştirilen yapı malzemeleridir. Kullanım alanlarına göre ve şekillerine göre farklı seçeneklerde üretilen duş tekneleri, farklı özellikte, farklı tasarımda ve farklı boyutlarda kullanıcının hizmetine sunulmaktadır. Yükseklikleri ortalama 5 – 6 cm civarındadır ve içleri derin değildir. Bu nedenle duş alınan suyu içerisinde biriktirmeden tahliye boruları ile atar. Kullanım alanlarına, özelliklerine, boyutlarına ve üretilen hammaddelerine göre birçok çeşidi ve modeli vardır. Duş tekneleri isimlerini de bu şekillerden ve üretilen hammaddelerden alırlar.

Örneğin şekillerine ve özelliklerine göre; kare duş teknesi, dikdörtgen duş teknesi, oval duş teknesi, köşe duş teknesi ve flat duş teknesi gibi isimlerle anılırken, üretilen hammaddelerine göre; akrilik duş teknesi, çelik duş teknesi, seramik duş teknesi ve ABS taş reçine duş teknesi gibi isimlerle anılmaktadır.

Bunlar içerisinden en çok kullanılan modele baktığımız da ise kare ve dikdörtgen duş teknesi çeşitlerinin öne çıktığını görebiliyoruz. Bununla birlikte oval duş teknesi ve falt duş teknesi modelleri de beğenilen ve tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Banyolarınız için en güzel ve en şık duş teknesi seçimlerini Yapı Dükkanım üzerinden yapabilir ve banyonuza istediğiniz görünümü sağlayabilirsiniz. Peki, ideal duş teknesi nasıl olmalıdır? İdeal duş teknesi boyutları nedir? Banyolarda en şık hangi duş teknesi modeli durur? İşte işin uzmanlarından ideal duş teknesi önerileri.

İdeal duş teknesi nasıl olmalıdır sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Ancak en önemlisi banyonun şekline ve boyutuna en uygun olanı, en ideal duş teknesidir diyebiliriz. Tabi bu şekilsel olarak böyledir. Ürünün kalitesi ve özelliklerine göre elbette farklı seçenekler de ortaya çıkabilir. Burada da kişisel tercihler ön plana çıkmaktadır. Örneğin, seramik ürünleri seven bireyler, seramikten üretilmiş duş teknelerini tercih ederken, çelik ürünleri seven bireyler, çelikten üretilmiş duş teknelerini tercih edebilir.

Duş teknelerinin ideal olup olmayacağını kullanıcı şartları da belirleyebilir. Örneğin, evinde yaşlı, özürlü ve çocuk olanlar için ideal duş teknesi daha çok yere yakın ve yüksekliği olmayan modellerdeki duş tekneleridir. Bunu karşılayan model ise flat duş tekneleridir. Çünkü flat duş tekneleri banyo tabanına kurulur ve herhangi bir yüksekliği yoktur. Kullanımı oldukça kolaydır.

Banyoların şekli ve büyüklüğü de ideal duş teknesinin ne olacağı üzerinde belirleyici bir etkendir. Günümüz konutlarının giderek küçülmesi banyoların daralmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu dar alanların daha verimli ve daha işlevsel olarak kullanılabilmesi için dekorasyonunun iyi yapılması gerekir. Dar alanlı banyolar için en ideal duş teknesi modeli kare, köşe ve oval duş tekneleriolurken, daha geniş alanlı banyolar için dikdörtgen ve flat duş tekneleri olabiliyor.

Kullanılan malzemelere göre kimileri seramik ürünler severken, kimileri de çelik veya diğer türde kullanılan hammaddeli ürünleri sevebiliyor. Uzun ömürlü kullanım için en ideal duş teknesi çelik duş teknesi olabilirken, sağlam ve şık görünüm için ideal duş teknesi akrilik veya seramik duş teknesi olabiliyor.

İdeal duş teknesi boyutlarına gelince, genellikle 80 x 80 – 90 x 90 – 100 x 100 boyutlardaki ürünler en ideal ürünlerdir. Ancak banyoların boyutlarına göre bu ölçüler rahatlıkla değiştirilebilir. Bunun için üretici firmadan yardım alınarak banyo boy ölçüleri alınır ve ona göre üretim yapılır.

Detaylı bilgi ve geniş ürün seçeneği için yapıdükkanım.com’u ziyaret edebilir ve uygun fiyatlı ürünlerle banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer