Note
Tick
loading gif

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Harika bir banyonun tamamlayıcı parçası duşakabini temin ederken tasarımsal kaygıları bir kenara koyup, kalite odaklı bir seçim yapılmasının önemi büyük. Çünkü basit malzeme kullanılarak imal edilen bir duşakabin bir zaman sonra kendisini salar ve ilk günkü görünümünü kaybeder. Estetik açıdan iyi göründüğü için temin edilen kabinin bir zaman sonra sararması ve hatta çatlaması, hem banyodaki görünümü bozar, hem de yeni bir kabin masrafına katlanmanıza neden olur. Yapılması gereken şey, birinci sınıf malzemeden imal edilen duşakabin modellerine yönelmek. Seçim yaparken, banyo ölçülerini dikkate almak ve banyo dekorasyon modelinize en uygun olanı tercih etmek.
Peki "Duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz?"

duşakabinDuşakabin almadan önce bilmeniz gerekenler:

Birden fazla duşakabin modeli var ve hepsi de değişik banyo modellerinin ihtiyacını karşılamak üzere üretilir. Kendi banyonuzun ihtiyacı olan duşakabin modeline karar verirken bir dizi kriterleri göz önüne alın. İşte onlardan bazıları…


1.Banyonuz Ne Kadar Büyük

Duşakabin alırken acele etmeyin ve banyonuzun ölçülerine göre hareket edin. Daha kullanışlı bir banyo yaratmak için duşakabine ayrılan yeri küçük tutma gereksinimi içerisinde olunabilir. Bunun için kare veya oval duşakabin modelleri ile banyonun köşelerinden yararlanma yolunu tercih edebilirsiniz. Ancak büyük bir banyo için daha geniş bir duş alanı kullanılabilir. Böylece, tercih edilecek duşakabin modeli de o ölçülerde büyük olabilir.


2.Malzeme kalitesi iyi mi?

İyi bir banyoya sahip olmak için duşakabin modelinin doğru seçimi önemli. Sadece estetik açıdan mükemmel bir sunuma sahip duşakabinin banyodaki ihtiyacı tamamen karşıladığı yönündeki algı, yanlıştır. Çünkü malzeme kalitesi açısından düşük sınıflı bir duş kabinin kısa süre sonra sorun yaratması ve yenilenme ihtiyacı doğurması söz konusu olabilir. Dikkat etmeniz gereken şey, kullanılan malzemenin kalitesi. Duşakabin ürünlerinin en çok bozulan ve sorun çıkaran noktaları, kapılarıdır. Sürgülü kapıların ne derece iyi ve kullanışlı olduğuna önem verin.3.Geniş banyo için dikdörtgen duşakabin mi?

Geniş ve ferah bir banyo tasarımına imza atanların ihtiyaç duyacağı duşakabin modelinin hangisi olduğu konusunda farklı görüşler var. Ancak kare yerine dikdörtgen şekle ve forma sahip kabinlerin çok daha uygun olduğu noktasında hemfikir olanların sayısı az değil. Daha rahat hareket etmek, banyoda duş için ayrılan mekanı en iyi şekilde kullanmak açısından dikdörtgen modelin sunduğu işlevsel kullanımdan yararlanılabilir.


4.Kolay temizlenebilir mi?

Banyonuzun hijyen standartları oldukça önemli. Bu nedenle, banyonuzu kurarken tercih edilen malzemenin kolay temizlenebilir yapıya sahip olmasının önemi büyük. Bunun için duşakabin modelini seçerken kir tutmayan, sudan etkilenmeyen malzemeden imal edilen ürünleri temin etmek gerekir. bu nedenle, cam ve türevi malzemeden imal edilen duşakabinleri seçmek doğru bir tercihtir. Hem kolay temizlenir hem banyonun modern bir görünüme sahip olmasında yardımcı olur.

Sonuç olarak şunu ifade edelim. Kendi tarzınızı dikkate alırken banyonuzun ihtiyacını da göz önüne alın. Yapidukkanim.com’da yüzlerce model ve duşakabin çeşidi ile ihtiyacınıza en uygun modeli tedarik etmeniz mümkün. Birinci sınıf malzemeden imal edilmesi gereken duş kabinlerinin uzun ömürlü, insan sağlığına zarar vermeyen yapıya sahip olması gerekir.

İyi duşakabin nereden temin edilir?

Yapidukkanim.com tarafından müşterilere sunulan duş kabini modelleri, birinci sınıf işçilik ürünlerinden oluşur. En çok tercih edilen cam modellerin yanı sıra, şeffaflık veya daha mat görünüm elde etmeyi düşünen kişiler için mika tasarıma sahip duşakabin modelleri de yer alır. Herkesin ihtiyacına yönelik duşakabin temin edebileceği adresin bir özelliği de, kaliteli ürünlerin en uygun fiyat üzerinden tüketiciye ulaştırılması.Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 14.11.2019
Güncelleme Tarihi: 22.04.2020
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer