Bebeğinize Duşakabinde Banyo Nasıl Sevdirilir?

Bebeğinize duşakabinde banyo sevdirme adımları, her ailenin zorlandığı bir takım ebeveynlik görevlerindendir. Çünkü bebekleriniz, bazen banyo yapmayı istemeyebilir veya banyo yapmanın, bir işkence haline dönüşebilmesine seyirci kalabilirsiniz. Ancak tüm bu korkulu adımlar, ufak çaplı pratik öneriler ile pek tabii çözülebilmekte ve bebeklerinize, keyif alacağı bir banyo serüveni yaşatabilirsiniz. Bu pratik adımlardan önce anne-babalara düşen görev, kesinlikle sakin bir yapıda olmaları, bebeklerine korku vermeden, banyo yapmanın sakinleştirici bir etkisi olduğunu hareketleriyle göstermeli ve zorlamadan, naif bir şekilde gerçekleştirmek olacaktır. Çünkü ebeveynlerin bu konudaki tutumları, bebeklerinizin ileriki dönemlerdeki davranışlarını şekillendirebilir. Bu nedenle de son derece dikkatli olmalı ve pratik yöntemler dışında, hiçbir zaman zorlayıcı tavırlar sergilememesiniz. Geriye kalan adımlar için de Yapıdükkanım olarak sizlere 5 öneri sunuyoruz!

  1. Bebeğinize Duş Aldırırken, Duş Etrafında ve İçerisinde Sevdiği Oyuncakları Barındırın

Bebeğinize duş aldırırken, ilk etapta onun kendini bu ortama yabancı hissetmemesini sağlayabilmeli ve güvenli bir ortam yaratmalısınız. Bebekler, anne karnında kaldığı süre boyunca su gibi şeylerle oldukça haşır neşir ve korkmadan duş alabilme yetisine zaten sahiptir. Ancak istisnai durumlar için bu güvenli ortamı, ebeveynleri olarak onlara sunmalısınız. Bu nedenle de bebeklerinizin çok sevdiği oyuncakları, hem duşakabin içerisinde hem de duşakabin dışında sergilemeli ve duş aldırırken de bu oyuncaklarla oynatmalısınız. Bebeğinizin kendini stres altında hissetmemesi için de ferah bir duşakabin modeli sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız.

  1. Sakinleştirici Şarkılar ve Kokusuyla Rahatsız Etmeyecek Tütsüler Kullanın

Bebeklere yabancı gelen duşakabin gibi ortamları, anne karnı sesi gibi alışkın olduğu melodilerle desteklemek, kesinlikle oldukça iyi bir tercih olacaktır. Ya da daha sakinleştirici nota tercihlerinde bulunabilir ve daha uysal olmalarına destek olabilirsiniz. Bu rahatlatıcı şarkıları ise, çiçek kokusu, tarçın veya vanilya kokuları ile harmanlayabilir ve bebeklerinizin daha kontrollü olmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Her Zaman Sakin Olun ve Ilımlı Davranın

Bebeklere duşakabinde duş aldırmayı sevdirmek, sizlerin tavır ve tutumlarıyla yakinen ilgilidir. Çünkü sergileyeceğiniz korku, stres ve zorlayıcı tavırlar, onların daha fazla stres altında olmasına ve ileriki zamanlarda ise, havuz ya da denizden de korkmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle de her zaman bilinçli bir sakinlikte olmalı ve uysal tavırlar sergileyerek, bebeğinizin de bu tutumda olmasını sağlamalısınız.

  1. Duşakabin Modelleri Konusundaki Tercihlerinizi İşlevsellik Olarak Detaylandırın

Duşakabin modelleri de bebeğinizi duşakabinde duş aldırmaya alıştırmak konusunda son derece etkin bir adımdır. Çünkü dar, rahat açılmayan ve rahat olmayan duşakabinler, bebeğinizi stres altında bırakabilir ve bu da, bir travma haline dönüşebilir. Bu nedenle de kaliteli malzemelerde oluşan ve rahat duş aldırabileceğiniz duşabin modelleri satın aldığınızdan, emin olmalısınız.

  1. Yapıdükkanım ile Tamamıyla Size Özel Ölçülerde Üretim Talebinde Bulunun

Bahsettiğimiz duşakabinler arasından sizlere özgü bir seçenek bulamıyorsanız, tamamıyla dilediğiniz ölçüde, modelde ve sürgülü ya da kapı seçenekleriyle ön plana çıkan tercihleriniz için Yapıdükkanım’a ulaşabilirsiniz. Çünkü Yapıdükkanım, bebeklerinizin ve sizin keyifli dakikalar geçirmesi adına, her zaman en iyi model arşivini ve en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır.

 

 


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.