Note
Tick
loading gif

Dar Ve Geniş Banyolarda Hangi Duşakabin Modelleri Tercih Edilmelidir?

Duşakabin tercihi yapılırken elbette ilk dikkat edilmesi gereken banyonuzun büyüklüğü ve sahip olduğu şekildir. Yani klozetin konumu, lavabonuzun konumu, su giderlerinin konumu çok önemlidir. Varsa banyo dolabı ve diğer banyo aksesuarlarının durumuna göre de tercihler farklılık gösterecektir. iki duvar arası duşakabin, oval duşakabin, köşe duşakabin, yerden duşakabin ya da tekneli duşakabin tercih etmelisiniz. Dar banyolarda hangi duşakabin modelini tercih etmeliyim? Sorusunun cevabı ise biraz önce dile getirdiğimiz gibi ya banyonuzun şekline göre değişmektir. Yani ya iki duvar arası bir duşakabin olacaktır ya da ebatına göre köşe ya da oval bir kabin olacaktır. Şekil olarak doğru kararı verdikten sonra size hayat kurtaracak bazı püf noktalarınızı açıklayalım; öncelikle yerden duşakabin yani teknesiz bir duşakabin tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü kabin tercihinde eğer tekne olacaksa tüm duşakabin ölçüsünü bu kabine göre yapmak zorundasınızdır. tekne şekil ve ebatları cam ya da mika duşakabinler kadar seçeneği bol olmadığından ve üzerinde oynama yapılamayacağından size çok az seçenek kalacaktır. Elinizde olan küçük yeri çok dolu gösterecek ve gözünüze güzel gelmeyecektir.

 

Bir diğer ipucu ise renk ve desen uyumudur. Eğer koyu renkli bir banyonuz varsa füme cam tercih etmemelisiniz. Profil rengi olarak da parlak kromaj gibi açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yani zıt renklerin size derinlik sağlayacaktır. Kumlu cam ya da desenli cam kullanacaksanız yine profil renginize göre kum miktarı az olan sade desenler tercih edebilirsiniz. Camın yarattığı genişlik algısından faydalanmak yararınıza olacaktır. Çünkü dar banyolarda kendinize yaşam alanı bırakmak zorundasınız. Hem lavabonuz hem klozetiniz hemde duşakabininiz ideal ölçüleriyle olurken size de hareket alanı kalması lazım. Yapı dükkanım’ın sizlere sağladığı tercih seçenekleri arasında en doğrusunu bulmanız için bizler yanınızdayız. size düşen sadece yapidukkanim.com ‘ a girip size en uygun tercihleri yapmak ve gerisini bize bırakmaktır. Bunun yanında bir diğer ipucu da aynanızı ya da aynalarınızı büyütmeniz size büyük bir derinlik imkanı sağlayacak ve görsel olarak genişlik algısı yaratacaktır.

 

Eğer nispeten geniş bir banyonuz varsa ve zevkinize göre bir tasarım yapmak istiyorsanız sayısız seçenek arasından tercih yapmak ilk zor aşama olacaktır. Ancak şunu unutmayalım ki, banyo tasarımındaki en önemli unsur genişlik durumu olsa da bir diğer önemli unsur da mekandaki renk dağılımıdır. Çünkü koyu renkli fayanslar, koyu banyo mobilyaları veya aksesuarlar bir de koyu renkli duşakabin ile birleşirse karanlık bir tasarım ortaya çıkabilir. Tabii bu tamamen sizlerin tercihidir. Eğer daha koyu  renkli elegant bir banyonuz varsa ya da bunu istiyorsanız bu zarifliği bozmamak adına sabit panelli bir duşakabin ya da düz cam bir duşakabin modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tercihler ile banyonuzun zarif tasarımına katkıda bulunabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanında yer konusunda sıkıntınız yoksa pek tabii sabit küvet, jakuzi ya da  hamam benzeri yapılarda tercih edebilir, bunların yanına yerden bir duşakabin ile banyo keyfinizi yüksek noktalara çıkarabilirsiniz.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 15.12.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer