Duşakabin Çeşitleri ve Doğru Duşakabin Seçimi

Duşakabin çeşitleri arasından doğru duşakabin seçimi yapmak, banyolarımızın en işlevsel ve en iyi dekorasyon algısını vermesi adına, son derece önemli bir adımdır. Çünkü banyolarımız dar veya geniş olabilir ya da standart ölçülere göre bir duşakabin için müsait olmayabilir. Bu noktada yapacağımız yanlış duşakabin seçimleri, dar banyolarımızı daha da dar hale getirebilir veya geniş banyolarımızı, farklı ve anlamsız bir dekorasyona büründürebilir. Bunların yanı sıra, eğer çocuklu bir aileyseniz ve sık temizliğe vakit bulamıyorsanız, cam tercihlerinizdeki seçimleri bu yönde belirleyebilirsiniz. Ya da temperli cam seçimleri gibi kırıldığında kuskus tanesi gibi dağılan camlar ile kesik, çizik ve yaralanma durumlarını minimuma indirebilirsiniz. Tüm bu maddeler ve çok daha fazlası için oldukça önemli olan duşakabin seçimleri, nasıl daha doğru ve yerinde yapılır, bir bakalım!

Dar Banyolarınız İçin Etkin Duşakabin Seçimleri

Bazen, kendi seçimlerimizden kaynaklanmayan mimarilerden ötürü veya alan yetersizliğinden kaynaklı dar banyolara sahip olabiliyoruz. Ancak bu dar banyoları en verimli ve işlevsel hale getirmek, tamamıyla bizim elimizde. Duşakabin seçimi konusu da burada büyük bir rol oynuyor. Çünkü örneğin; dar bir banyoya standart ölçülerde iki duvar arası duşakabin veya dikdörtgen duşakabin kullanırsak, daha da dar bir alana sahip olabiliriz. Ancak köşe noktalara oval bir duşakabin kullanırsak, sürgülü kapaklar ile çok fazla yer kaplamayan işlevsel bir banyoya sahip olabilirsiniz. Veya gönlünüz iki duvar arası ya da kare gibi dikdörtgen duşakabin çeşitleri konusundan yanaysa, o halde tamamıyla banyo ölçülerinize özel üreten firmalarla, yani Yapıdükkanım ile iletişime geçebilirsiniz.

Geniş Banyolarınız İçin En İyi Duşakabin Çeşitleri

Geniş banyolar, günün her saatinde maksimum ferahlık verecek ve çok fazla eşyayı muhafaza edecek artılar tanımaktadır. Bu nedenle de şansımızı iyi değerlendirmeli ve duşakabin modelleri arasından, en doğru seçimi gerçekleştirmeliyiz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli faktör, kesinlikle duşakabin ölçüleri olacaktır. Çünkü geniş banyolarınıza dilediğin modeldeki duşakabin çeşitleri ile dekorasyon yaratabilir ancak yanlış ölçü veya yanlış konumlandırma sebebiyle istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bu nedenle de ölçü konusunda en iyi verilere sahip olmalı ve banyo içi diğer eşyaların konumuna göre, duşakabini hangi bölgeye yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Bu adım sonrası; oval, kare, yuvarlak veya dikdörtgen duşakabin tercihlerinde bulunabilirsiniz. Tasarım yönünden de oldukça önemli olduğunu unutmamanız gerektiğini hatırlatarak, banyonuzun genel havası, renkleri ve yaratmak istediğiniz algıya göre mistik veya şık renk tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Bingo Öneri: Klas bir hava yakalamak istiyorsanız, siyah çerçeveli duşakabinler tercih etmek, kesinlikle oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Duşakabin Çeşitleri ile En Doğru Cam ve Profil Tercihlerinde Bulunun

Duşakabinler arasından en doğru seçimi yapmak, kesinlikle cam ve profil tercihlerinden de geçmektedir. Çünkü yanlış ve yetersiz malzeme, uzun ömürlü bir kullanım vadetmeyecek ve ekstra maddi kayıp yaşatacaktır. Bu nedenle de profil malzemelerinin alüminyumdan, camların ise, 5MM kalınlığında temperli camdan üretildiğine emin olmalısınız. Temperli camlar, kırıldığından kuskus tanesi gibi dağılır ve bu gibi etmenlerle yaralanma riskini azaltır. Bunu göz önünde bulundurarak, mika cam tercihlerinde bulunabilir ve yaralanma riskinizi azaltabilirsiniz. Profil tercihlerinizdeki renk seçeneklerine göre, boyaların hemen dökülmeyeceğinden de emin olmalı ve fırınlanmış boya tekniğinin kullanılıp, kullanmadığına özen göstermelisiniz. Tüm bu doğru duşakabin seçimleri için geniş model ağı ve malzeme yapısının kalitesi, Yapıdükkanım’da sizleri bekliyor! Çünkü Yapıdükkanım, en kaliteli malzemelerle üretimden sizlere sunduğu duşakabin modelleri sayesinde, en iyisini vadediyor!

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.