Duşakabin Sıkça Sorulan Sorular

Duşakabin Nedir, Ne İşe Yarar?

Duşakabin, genellikle duş aldığımız zamanlarda dışarıya su sıçramasını engelleyen bir nevi korunaktır. Bununla beraber, kumlu modelleri ile dışarıya görüntü vermeme ve duş alanının belli çerçeveler içinde kalmasıyla kişisel bir alana sahip olmamızı sağlar. Bu artılarının yanı sıra; kare, oval, dikdörtgen ve pek çok duşakabin modelleri sayesinde sağladığı dekoratif algı, hem şıklık etkisi yaratır hem de daha derli toplu bir görüntü sunar.

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Duşakabin alırken, ilk öncelikle sağlam bir cam yapısının (temperli) olduğuna ve bu camın, 5 MM kalınlığında olmasına özen göstermeliyiz. Duşakabin profillerinin paslanmaz alüminyum malzemelerden olması da bir diğer dikkat etmemiz gereken özelliklerden biridir. Son olarak da; banyomuza en uygun ölçülerde duşakabin modelleri satın almaya ve banyomuzda sırıtmamasına, son derece dikkat etmeliyiz. 

Duşakabinler Nasıl Temizlenir?

Duşakabinlerde oluşan şampuan, sabun ve su lekeleri, doğal veya hazır deterjanlarla pek tabii temizlenmektedir. Bu lekelerin önüne geçebilmek için, ilk etapta her duş sonrası duşakabin camına su tutmak ve mikrofiber bez ile bu suyu kurulamak, olası lekeleri engelleyecektir. Kısacası; Yapıdükkanım ile satın alacağınız duşakabin modelleri, her daim kolay bir temizleme modülü içerir.

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

İlk söylememiz gereken şey, kesinlikle banyonuzu tanımanız gerektiğidir. Çünkü banyomuzun darlığı, genişliği veya duşakabini hangi noktaya yerleştirecek olmamız, bu konuda büyük bir rol oynamaktadır. İki duvar arası duşakabinler için de duvardan duvara alt, orta ve üst ölçümleri yaparak, duşakabin ölçüleri için yeteri verilere ulaşmış olacaksınız.

Duşakabin Kullanmanın Faydaları Neler?

Duşakabin kullanmanın faydaları, ilk etapta dışarıya çıkacak olan suyu önlediği gibi, kişisel bir mahremiyet alanı yaratmasıyla da ön plana çıkar. Sonrasında, duş alanında kullandığımız sabun, şampuan veyahut su gibi gereçlerin, sadece tek bir alanda kalmasını sağlar. Bunların yanı sıra, geniş model ağının sunduğu artılar ile banyomuza bir dekorasyon algısı ve şıklık etkisi yaratır. Kısacası; Yapıdükkanım ile satın alacağınız bir duşakabin modeli, sağladığı artılar ile kesinlikle göz doyurucudur.

Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Duşakabin modelleri; kare, oval, dikdörtgen veya duvardan duvara gibi pek çok tercih seçeneği ile oluşmaktadır. Banyolarınızın genişliği ya da darlığı gibi tarzları gözeterek seçeceğiniz duşakabin modelini; desenli cam, kumlu cam veya düz modellerle harmanlayabilir ve profil renkleriyle de son dokunuşu yapabilirsiniz. Son olarak da; duşakabin kapaklarını sürgülü veya açılır-kapanır gibi seçebilir ve tekneli-teknesiz tercihlerde bulunabilirsiniz. Kısacası; genel normlar üzerinden pek çok duşakabin modeli ve tarz bulunduğu gibi, kişisel tercihlerinize göre de oluşturulabilmektedir.

Hangi Duşakabin Modelleri Kullanışlıdır?

Duşakabin modelleri, kullanışlı olması bakımında belli modüller içerse de en doğru kullanış biçimi, banyonuzun şekline göre oluşmaktadır. Örneğin; dar bir banyonuz varsa ve iki duvar arası duşakabin tercihinde bulunacaksanız, belki de sürgülü modeller için yeriniz yoktur ve burada, açılır kapanır olan modeller daha kullanışlı olacaktır. Ardından, en çok tercih edilen modellerden biri olan kare duşakabin de genellikle her banyoya uyum sağlayan bir yapıdadır.

İndirimli Duşakabinler Nereden Bulunur?

İndirimli duşakabinler, Yapıdükkanım bünyesinde her zaman bulunmakta ve sizlere, fiyat performans açısından en uygun seçenekler sunulmaktadır. Bünyemizde barındırdığımız tüm duşakabin modelleri, kendi imalatımız olmakla beraber, ekstra bir maliyet gütmeden sunulmaktadır.

2020 Duşakabin Güncel Fiyatları Ne Kadar?

2020 Duşakabin güncel fiyatları, alacağınız modelin cam türü, profil seçeneği, tekneli-teknesiz oluşu ya da ölçü bazındaki büyüklüklere göre her zaman değişken aralıklar içerir. Ancak firmamız aracılığıyla satın alacağınız duşakabin modelleri, her daim en uygun fiyatlar ve maksimum kalite şeklinde sizlere sunulmaktadır.

En Çok Satan Duşakabin Modelleri Hangileri?

En çok satan duşakabin modelleri, kişilerin tercihlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel normlardan bahsedecek olursak; daha klasik, derli toplu bir görüntü isteyen herkes için kare ve dikdörtgen duşakabinler, en çok satılan duşakabinler arasında yer almaktadır. Sonrasında ise, daha klas ve belirgin bir kimlik sahibi olmak için tercih edilen siyah duşakabinler, oldukça tercih edilen ve son dönemin moda olan modellerinden biridir. Cam tercihlerinde ise güvenliği ve uygunluğu ön planda tutmak isteyen kullanıcılar, kesik ve kırılma riskinin az bulunduğu mika duşakabin modellerini terc ih etmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.