Duşakabin Tasarımında Dikkat Çeken Detaylar Nedir?

Duşakabin tasarımında dikkat çeken detaylar, banyonuzun ana tasarımını, yansıtmak istediğiniz kimliği ve genel dekorasyon algısını besleyen, temel bir unsurdur. Elbette ölçü ve konumlandırma gibi benzeri şeylere dikkat etmeliyiz ancak tasarım olarak ön plana çıkan renkler, çerçeve veya cam gibi seçenekleriyle belirgin bir hava yakalayan duşakabin modellerini de gözetmeliyiz. Kısacası; şüphesiz ki bir evin dekorasyonunu besleyen önemli yerlerdir, banyolar. İşe giderken hazırlandığımız, yorgun argın geldiğimiz bir günün sonunda duş alarak ferahlığa kavuştuğumuz veya bakımlar yaparak keyifli dakikalar geçirdiğimiz, özel yerlerdir. Bu gibi sebeplerden ötürü de elbette dikkat çeken duşakabin tasarımlarında bulunmalı ve banyomuzda geçirdiğimiz vakti, her zaman daha keyifli kılmalıyız. Bizler de Yapıdükkanım olarak sizlere duşakabin tasarımında dikkat çeken detaylar konusunda önerilerde bulunuyor ve duşakabin modellerinden bahsediyoruz!

Duşakabin Modelleri Arasında Ön Plana Çıkan Detaylar Nedir?

Duşakabin çeşitleri, kendi içlerinde dikdörtgen, kare, oval veya yuvarlak duşakabinler olarak ayrılabilir. Ancak bunları ön plana çıkaran detaylarla banyonuza en yaratıcı havayı verebilirsiniz. Örneğin; dikdörtgen bir duşakabin seçtiğinizi varsayalım. Bu dikdörtgen duşakabin seçeneği için profil renklerini gold, füme, siyah veya gümüş şeklinde seçerek, banyonuzdaki başka bir detaya gönderme yapabilirsiniz. Veya bu profilleri çerçevelerle destekleyerek, son dönemin mistik modern algısını yaratabilirsiniz. Çerçeveler konusunda sizlere bir önerimiz var! Bazı firmalar, çerçeveleri yapışkan folyo benzeri malzemeler ile yapabiliyor… Bu, kesinlikle uzun ömürlü bir kullanım değildir. Bizler Yapıdükkanım olarak, tamamıyla duşakabininize özel paslanmaz malzemeler ile uzun ömürlü çerçeve profilleri kullanıyor ve yaratmak istediğiniz havaya, tam destek sağlıyoruz.

Duşakabin Tasarımında Dikkat Çeken Detaylarla En Etkili Dekorasyona Sahip Olun

Duşakabin tasarımlarında bir diğer dikkat çeken detay ise, tekneli-teknesiz kullanımlarıdır. Tekneli duşakabinler, daha derli toplu bir görünüm seven, gider konusunda şüpheye düşmeden, en verimli su önleme işlemini sağlamak isteyen ev sahipleri için tercih edilmektedir. Teknesiz duşakabinler ise, daha çok duşakibin modelini ve banyosunu öne çıkarmak isteyen, daha modern bir algıyı, daha profesyonelce sunmak isteyen ev sahipleri tarafından tercih edilir. Kısacası; her iki tercih de farklı dekorasyon algıları yaratır. Farklı tasarımlarda ön plana çıkan bir diğer özellik ise, sürgülerin açılıp kapanma yönleri ve sap seçenekleri gibi şeylerdir. Banyonuzun modeline, istediğiniz tasarıma veya farklı pek çok detaya göre sürgülü, kapaklı gibi tercihlerde bulunarak, farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Ve tüm bu seçeneklerin renk uyumunu, etkili modeliyle destekleyen sap tercihleri de kesinlikle harika bir dokunuş olacaktır. Tabii duşakabinler için dikkat çeken detaylar, sadece bunlarla da sınırlı değil!

Cam Duşakabinler ile En İyi Banyoya Sahip Olun

Cam duşakabin de duşakabin modelleri arasında tasarımıyla dikkat çeken unsurlardan biridir. Seçeceğiniz cam desenleri, kalitesi, renkleri ve daha pek çok model, tarzınızla ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Örneğin; çok sade bir banyonuz var ise, desenli cam tercihlerinde bulunabilir veya karmaşık ve çok eşyalı bir banyonuz varsa, düz cam tercihlerinde bulunabilirsiniz. Ya da daha gizemli bir havaya bürünmek istiyorsanız, siyah camlı duşakabinler en etkili çözüm olacaktır. Bingo: Kendinden kumlu özellikleriyle öne çıkan mika duşakabinler de istediğiniz algıyı yaratmanızda bir basamak görevi görebilir! Tüm bu tercihlerinizi; profil renkleri, küvetli-küvetsiz duşakabinler ve kapakların açılma yönleri gibi birçok şeyle harmanlayarak, en iyi banyoya sahip olabilirsiniz. Böylece, her baktığınızda yeniden hayran olmak, kesinlikle kaçınılmaz olacaktır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.