Duşakabin Temizliğinin Püf Noktaları

Olası lekelere izin vermemek ve ferah bir banyoda yenilenmek için gereksinimlerimizden biri olan duşakabin temizliğinin püf noktaları, aslında oldukça kolay ve pratik adımlar içeriyor. Çünkü duşakabin temizliği, sanılanın aksine öyle zorlu veya çok katmanlı adımlar içermez. Belli bir rutine kavuştuktan sonra ve bu rutini aksatmadığınız sürece olası lekelerin çok sıkı yer edinmesine izin vermez ve temizleme adımlarınızın kolay bir süreç olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü biliyorsunuz ki banyolarımız, kendimize özel alanlarımız; bazen makyaj yaptığımız, bazen giyindiğimiz ve bazen de duş aldığımız noktalardır. Bu gibi özel alanların da her daim temiz ve hijyenik olması, kullanım alanlarımızın ferahlığını arttıracaktır. O halde bu motto ile yola çıkıyor ve duşakabin temizliği nasıl yapılır? Diyoruz!

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği için çok fazla kimyasal madde içeren ürünler kullanmak, hijyen istediğimiz noktalar için kısa vadede belki tatmin edici sonuçlar verebilir ancak uzun vadede hem sağlığımız açısından zarar görebilir hem de duşakabin camlarının, duş başlıklarının veya küvetlerin zarar görmesini sağlayabiliriz. Bu nedenle de olabildiğince natürel malzemeler ve sık temizleme aralıklarını tercih etmek, kesinlikle istediğimiz sonucu verecektir. Bizler de Yapıdükkanım olarak size tam tamına 4 adet duşakabin temizliği önerisi vereceğiz!

İşte Tüm Duşakabin Modelleri İçin 4 Temizlik Önerisi!

  1. İlk önerimiz; su lekelerinin derinlere işlememesi adına, her duş sonrası duşakabin camlarınıza ılık su dökmek ve bunu da mikrofiber bez yardımıyla kurulamak, kesinlikle oldukça etkili bir çözümdür. Bu temizlik işlemi ise, duşakabin cam temizliği konusunun zorlu adımlara dönüşmemesini sağlayacak ve temizleme aralıklarınızdan tasarruf edeceksiniz.
  2. İkinci önerimiz; sizleri kimyasal maddelerle etkileşime geçirmeden, en doğal, en etkili ve pratik bir adım içermektedir: Sirke ve kabartma tozu! Bazı günler, her duş sonrası su tutma ve silme işlemini yapmaya vaktiniz olmayabilir bu nedenle de belirlediğiniz günler için etkili bir temizlik adımına ihtiyaç duyarız. Burada da kesinlikle sirke ve kabartma tozu devreye girer. Bir kap içerisine koyacağınız bir fincan kabartma tozunu ve kabartma tozunu hamur kıvamına getirecek düzeyde sirke dökmek, temizlik işlememizin birinci adımıdır. Bu karışım, ilk etapta kabarcıklar halinde patlayacaktır ve kabarcıklar son bulduğunda ise, herhangi bir sünger yardımıyla duşakabin cam temizliği için camlarınıza sürmeli ve 15 dakika bekletmelisiniz. Bekleme süresinin ardından, ılık su ile durulamalı ve bir mikrofiber bez yardımıyla kurulamasınız. Aldığınız sonuca inanamayacaksınız.

Bingo: Bahsettiğimiz sirke ve kabartma tozu temizlik önerisini, tüm küvet çeşitleri için de kullanabilir ve aynı etkili sonucu alabilirsiniz.

  1. Üçüncü önerimiz; duşakabin cam temizliği hususunda kesinlikle bir altın niteliği taşımaktadır. Araba temizliğimizin camları için bazen çekçek paspas kullanırız. Bu, oluşan lekeleri yok eder ve anında etkili bir sonuç verir. Bizler de bu fırsato duşakabin cam temizliği için değerlendirmenizi öneriyor ve aynı sonucu alacağınızı belirtiyoruz. Burada çekçeği kullanmadan önce, sıvı sabun ve sirkeyi karıştırıp bir sünger yardımıyla camlara sürebilir ve ardından durulama işlemi yapabilirsiniz. Son olarak da bir bez kullanmadan, çekeceğin gücü sayesinde tüm su, şampuan ve sabun lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Bingo: Yine arabalar için kullanılan yağmur kaydırıcı özel spreyler de duşakabininizde oluşabilecek su lekelerini önleyecektir!

  1. Yapıdükkanım aracılığıyla sahip olacağınız tüm duşakabin modelleri, aslında temizleme konusunda sizleri yormayacak adımlar içermektedir. Bu nedenle de hangi duşakabin satın alımı işleminde bulunursan bulunun, bahsettiğimiz adımlarının tümünü rahatlıkla uygulayabilir ve düzenli bir temizleme rutini ile her zaman en etkili sonucu alabilirsiniz!
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.