Duşakabindeki Su Lekeleri Nasıl Çıkar?

Banyo temizliğinin her bir adımı gözümüzü korkutsa da en korkulu rüyamız, kesinlikle duşakabindeki su lekeleri oluyor. Her sabah, akşam veya dilediğimiz vakitte duş aldığımız zamanlarda cama sıçrayan su, sabun veya şampuan gibi maddeler, camlarda oluşacak lekelere zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu lekelere bazen pratik çözümler ve bazen de etkili temizleme yöntemleri kullanmalıyız ki, hem kötü bir görüntüden arınalım, hem de hijyenik bir alana kavuşalım. Çünkü evimizdeki duşakabinler için su lekelerinin boy göstermesini istemeyiz, değil mi? Bu sorunun cevabını ‘’evet’’ olarak alıyoruz ve Yapıdükkanım olarak sizlere duşakabin cam temizliği için pratik öneriler veriyoruz.

Duşakabin Su Lekeleri ile Başa Çıkma Yolları!

Herkesin oldukça meşakkatli bir temizleme adımı olarak gördüğü duşakabindeki su lekeleri, bazen göz korkutucu olabiliyor, biliyoruz. Çünkü duşakabinlerde oluşan su lekelerinden ziyade, suların kireçli veya klorlu olması daa duşakabinlerde kireç oluşumuna, duş başlığı gibi aksesuarların bu kireçlerden nasibini almasına ve duşakabin profillerin arasında küflenmeler meydana gelmesine neden olabilir. Ancak tüm bunların oluşmasına izin vermeden önleminizi almalı ve belirli temizleme ritüelleri kullanmalısınız! İşte bizler de tüm bu lekeleri yok edebilmeniz adına, Yapıdükkanım olarak sizlere tam tamına 6 öneri veriyoruz!

Duş Başlığı ve Duş Camları İçin Kullanabileceğiniz 6 Temizlik Önerisi

  1. Duşakabinlerdeki su lekelerini önlemenin ilk yolu, kesinlikle bunun zemin hazırlamasına izin vermeyerek, her duş sonrası temizlemek olacaktır. Her duş sonrası duşakabin camınızda biriken suların üzerine ılık veya sıcak su tutmalı, ardından bir mikrofiber bez yardımıyla bunu kurulayarak, oluşacak su lekelerine ve bu suların oluşturacağı kireç lekelerini önleyebilirsiniz.
  2. Duşakabin camları için özel olarak üretilmiş cam temizleme spreyleri de oldukça işinizi görecek türdendir. Her duş sonrası temizlemeye vaktiniz yoksa eğer, belli aralıklarla camlarınıza cam temizleme spreyi sıkabilir, bunu durulayabilir ve bir mikrofiber bez yardımıyla kurulayarak, oldukça iyi bir çözümle karşılaşabilirsiniz.
  3. Duşakabin camları temizleme konusunda vereceğimiz bir diğer öneri ise, araç camlarını temizlerken kullanılan su tutmaz spreyler olacaktır. Bunları kullanmak, duşakabin camlarınızda su lekesi oluşumunu engelleyecek ve bu lekelerin kireç oluşturmasına izin vermeyecektir.
  4. Duş başlığı için de geçerli olan bu lekeler için bazen kireç sökücü kullanmalıyız ki, en etkili çözümü alabilmeliyiz. Çünkü bazı lekeler çok derine işleyebiliyor ve bununla baş edemiyoruz. Bunun için güvendiğiniz bir markadan banyo kireçlerine özgü bir temizleme malzemesi edinerek, bu sorunu önleyebilirsiniz.
  5. Tabii duş başlıkları için de bu kireçlenmelerin önüne geçmek için, her duş sonrası ılık su ile durulamanızı ve kurulamanızı öneriyoruz. Böylece kimyasal bir ürün kullanmanıza gerek kalmadan, bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.
  6. Hem duş başlığı hem de duşakabin cam temizliği için kimyasal bir ürün kullanmak istemiyor ancak etkili bir sonuç almak istiyorum diyorsanız da, o halde sirkenin gücünden faydalanmalısınız. Bir kabın içerisine dökeceğiniz sirke ve su karışımı ile duşakabinlerini ve duş başlıklarını silebilir, ardından durulama ve kurulama işlemi yaparak, bu sorunu net olarak engelleyebilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.