Note
Tick
loading gif

Duşakabinler Neden Patlıyor?

Duşakabin camlarında sıkça tercih edilen temperli camlar, bazı durumlarda patlayabiliyor ve haliyle de kullanıcılar, ‘’Duşakabinler neden patlıyor?’’ sorusuna bir cevap bulmak istiyor. Duşakabin camları, ilk öncelikle yüksek derecede ısıya, ardından da soğutma işlemine tabii tutulduğu için bazen bir balyozla vursanız dahi kırılmayacak sağlamlığa sahiptir. Ancak bazen yapmış olduğumuz kullanım hataları ve bilmediğimiz bilgilerden dolayı, camların kırılmasına şahit olabiliyoruz. Tam da burada camların temperli olması, kuskus tanesi gibi binlerce parçaya ayrılmasına neden olur ve kesik, çizik gibi yaralanmaları minimuma indirir. Peki, bu durumlara yol açan kırılma sebepleri nedir, ne değildir, Yapıdükkanım olarak inceleyelim.

Temperli Camların Patlama Sebepleri

Bazı zamanlarda, duşakabin camlarının durduk yere patladığını duymuş veya bu durumu yaşamış olabiliriz. Yaşanılan bu durum, temperleme sırasında oluşan gerilimin fazla olmasından kaynaklıdır ve aniden patlamalar gerçekleşmesini sağlar.

Temperli camların, bazen bir balyoz darbesine dahi dayanıklı olduğunu söylemiştik. Ancak bu darbeleri ani ve sık gerçekleştirdiğiniz takdirde, elbette duşakabin modelleri için tercih ettiğiniz temperli camınız, binlerce parça halinde kırılacaktır.

Rulmanların içinde biriken tortular da duşakabin camı için kırılmaya sebebiyet verebilir. Çünkü açılıp, kapanırken tortuların camlara denk gelmesi, camların çatlamasına, çatlamanın da camı kırmasına neden olmaktadır.

En önemli noktalardan biri de, temperleme işleminin düzgün yapılmamasından kaynaklıdır. Bu nedenle, duşakabin camlarının köşe noktalarına denk geldiğinizde veya dokunduğunuzda, aniden kırıldığına şahit olabilirsiniz. Bu ayrıntıyı es geçmemeli ve duşakabin camları için kaliteli bir firmayı seçtiğiniz emin olarak, banyolarınızı güvenilir kılmalısınız.

BİNGO: Yapıdükkanım’ın birinci sınıf kaliteyle ürettiği temperli camlar ve duşakabin modelleri, her zaman sizinle!

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 04.11.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer