Note
Tick
loading gif

Kaç Türlü Duşakabin Modeli Vardır?

Bir banyonun en önemli yeri şüphesiz duş kabinlerdir. Bu nedenle seçenek çeşitleri çok olsa da tür olarak da bol seçenekli bir liste bizleri bekliyor. Çünkü herkesin aklına duşakabin tercih edeceği zaman gelen ilk soru, kaç tür duşakabin modeli var? Ve hangisini seçeceğim? Olacaktır. En çok tercih edilen ve piyasada bulabileceğiniz, yapı dükkanım olarak yaygın kullanımda olan, sizlere sunduğumuz duşakabinler şöyle listeleyebiliriz:

 

  • Normal cam duşakabinler : gözünüzde ilk canlanan desensiz, krom renkli profillere sahip tekneli ya da teknesiz duşakabinlerdir.
  • Kumlu ya da buzlu camlı duşakabinler : normal cama özel bir kumlama işlemi ile buğulu bir görüntü verilmiş haline verilen isimdir. Uygulanan işlemden dolayı kumlu cam denmesine rağmen buzlu cam söylemi de ziyadesiyle yaygındır.
  • Mika duşakabinler : polistren de denilen plastik malzemeden yapılmış, cam duşakabinlere göre daha az seçenekli desen çeşitlerine sahip olsa da hala çok fazla kullanıcısı olan kabinlerdir.
  • Tekneli veya teknesiz duşakabinler : dar banyolar için duşakabin modellerinden bahsederken de dile getirdiğimiz gibi tekne kullanımı ölçülerinden dolayı sizleri sınırlayabilir. Bu nedenle teknesiz olarak yerden duşakabin kullanabilirsiniz. Ya da istediğiniz ebatlarda bir tekne varsa fayans değişikliği yapmadan duş kabinini yerden yükseltmek amacıyla da tekneli duşakabin kullanabilirsiniz.
  • Oval ya da köşe duşakabinler : zevkinize göre oval ya da köşe tercih edebileceğiniz gibi bazen de banyonuzun şeklinden ötürü bu tercihi yapmak durumunda kalabilirsiniz.
  • İki duvar arası duşakabinler : banyonuzun şeklinden dolayı sağ ve sol yön arasında kalan iki duvar arasında uzanan bir sabit panel bir açılır kapı ya da iki sabit panel iki açılır kapı şeklinde duvardan duvara kabinleri de tercih edebilirsiniz.
  • Desenli ya da desensiz duşakabin : duşakabin camlarına uygulanacak özel bir teknikle bol seçenekli desenler işlenebilir. Sizlerde duşakabin camlarınızda isterseniz sadeliği tercih edebilir ya da isterseniz bu desenlerden birini tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen duşakabinler : son yılların trendlerinden olan bir model olan dikdörtgen kabinler zaman zaman köşe kabinlerle karıştırılsa da sabit cam panellerin arasında açılır kapı ile bol ve geniş cam şeklinden ötürü çok özgün bir tasarım ile banyonuza şıklık katacaktır.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 15.12.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer