Note
Tick
loading gif

Şık Bir Banyo Yaratmak İçin 4 Öneri!

Şık bir banyo yaratmak, her sabah güne daha enerjik başlayabilmek için kesinlikle her ev sahibinin isteklerinden biridir. Çünkü hiç kimse, eski bir banyonun kendisine çekici geldiğini düşünmez, biliyoruz. Naif pembeler, çarpıcı maviler, ahşaplar ve aksesuarlar... Şık bir banyo için gerekli tüm adımları uygulamak, tamamıyla son dokunuşlarla alakalı. Peki ya çarpıcı bir tasarıma nasıl ulaşılır, nasıl her baktığımızda hayran olabileceğimiz bir banyoya sahip olabiliriz? İşte bizler de kelimenin tam anlamıyla bu sorularınıza yanıt veriyor ve davetkar banyolar yaratmanız adına, birbirinden güzel 4 öneri sunuyoruz!

  1. Ahşabın Mistik Etkisini Banyolarınıza Yansıtın

Doğala yönelen özlemin arttığı şu günlerde, ahşabın mistik etkisini banyolarınıza yansıtmaya ne dersiniz? O halde banyonuza yapacağınız minik dokunuşlarla, bu ruhu pek tabii yakalayabilirsiniz. Banyonuzdaki kolonları tamamıyla ahşap yapabilir ve bu ruhu tamamlamak için şeffaf camlı duşakabin modelleri kullanarak, minimal bir tasarım yakalayabilirsiniz. Ahşap tavan lambiri kullanarak da daha sıcak bir ortam yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Ahşabı sıkça kullandığınızı düşünüyor ve bunu biraz kırmak istiyorsanız, sade lambaderler ve bir küvet kullanarak tasarımın son dokunuşu yapabilirsiniz. Ya da lavabo altı dolaplarınızda masif ahşap kullanabilir ve bunu büyük bir boy aynasında kullanacağınız ahşaba gönderme yaparak, mükemmel bir banyoya sahip olabilirsiniz. Oldukça kolay!

  1. Bitkiler, Mumlar ve Tütsüler!

İç mekanlarda soft ve yumuşak bir hava yaratmaya yardımcı olan bitkiler; mumlar ve tütsülerle harmanladığında, oldukça minimal ve bir o kadar da renkli bir görünüm sağlar. Tek yapmamız gereken, tüm bu tasarımları banyolara taşımak olacaktır. Banyolarınızdaki nemli yapıyla gelişmeye açık olan bitkileri kullanmak, ilk adımınız. Banyonuz, güneş görmeyen bir yerdeyse de dert etmenize gerek yok. Çünkü gölgeyi seven eğreltiotları veya banyolar gibi nemli bir ortamda barınabilen bambular, kesinlikle iyi bir tercih olacaktır. Ya da çöl bitkilerinden olan ve cilt bakımı konusunda eşsiz deneyimler sunan Aleovera da banyoda kullanılan bitkiler arasında yerini alır. Tüm bunları, tatlı lavanta, tarçın ve adaçayı kokulardan oluşan tütsülerle harmanlayabilir ve loş bir ortam yaratan çeşit çeşit mumlarla destekleyebilirsiniz. Tüm kontrol, tamamıyla sizin elinizde!

  1. Siyah Duşakabinler ile Elegant Bir Hava Yakalayın

Siyah duşakabinler, görünüşleri bakımından ekstra bir objeye ihtiyaç duymaz ve kendi başına, elegant bir hava yaratır. Banyonuz, evinizin sadece duş alacağınız bir bölgesi olmaktan çıkar ve bir tasarım trendine dönüşür. Üstelik; siyah cam tercihinde bulunmak istemiyorsanız, şeffaf temperli camların üzerine siyah çerçeveler kullanarak da göz alıcı bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Kısacası; neredeyse her renk ile uyumlu olan siyah duşakabin modelleri, kare, oval ve dikdörtgen gibi seçenekleriyle sizlere geniş bir ağ sunuyor!

  1. Küvet Seçenekleri ile Vintage Esintilerine Erişin

80’li, 90’lı yılların vazgeçilmez tercihlerinden biri olan küvet modelleri, şimdilerdeki yerini hâlâ koruyor. Tabii yeni nesil trendler ile harmanlanmış şekilde. Peki ya şimdi, geçmiş dönemlerin tasarımlarını günümüze taşımaya ne dersiniz? İhtişamlı avizeler, kıvrımlı küvetler, büyük avizeler ve tablolar... Bir banyoyu vintage gösterecek bu esintiler, geçmişin ruhunu yaşamanızı sağlayacak! Tabii renkli fayansları da unutmayın. Eğer geçmişin esintilerini taşıyan vintage tarzlardan hoşlanıyorum diyorsanız, o halde hemen kıvrımlı bir küvet alın, banyonuzdaki en uygun köşeye yerleştirin ve görsel bir şölen başlatın.

Bingo: Sanatsal Tasarımları Banyonuzla Harmanlayın

Bazen bir heykel, bazen de sanatsal izler taşıyan tablo gibi eserler kullanmak, daha akıcı ve ilham gücünüzü arttıran şık bir banyo sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bizce, oldukça iyi bir fikir!

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 04.11.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer