Yuvarlak ve Oval Duşakabin Arasındaki Farklar ve Benzerlikler Nedir?

Yuvarlak ve oval duşakabin arasındaki farklar konusu, evlerinize, otelinize veyahut farklı bir mimariye inşa etmek istediğiniz banyolar için, son derece önemli bir tercih aşamasıdır. Çünkü banyolarımıza hangi duşakabin modelinin daha iyi olacağını bilmeli; bu modelin işlevsel olup olmayacağına karar vermelisiniz. Seçtiğimiz modelin, banyonuzu daha geniş gösterip, göstermeyeceğine göre tercih aşamalarını da ele almalısınız. Bu noktada da eğer yuvarlak ve oval duşakabin arasındaki farklar konusu için bir araştırma güdüsü hissetiyseniz, o halde hangisinin daha kullanışlı olduğunu, sürgülü modellerin veya tekneli-teknesiz kullanımların hangi model için daha iyi olabileceğini içeren, bilgilendirmeler vereceğiz. İşte Yapıdükkanım olarak sizlerin tercih hakkını kolaylaştırmak için sunduğumuz yuvarlak ve oval duşakabin arasındaki fark ve benzerlikler!

Yuvarlak ve Oval Duşakabin Arasındaki 3 Fark ile En Doğru Kararı Verin!

  1. Yuvarlak duşakabinleri oval duşakabinlerden ayıran en büyük fark, cam kullanımlarıdır. Yuvarlak duşakabinler, sadece temperli cam kullanımları için müsaattir. Ancak oval duşakabinler, hem temperli hem de mika camlar için son derece uygundur. Bu nedenle kullanım alanlarınızı bu bilgiyle şekillendirebilir ve doğru bir duşakabin sahibi olabilirsiniz.
  2. Yuvarlak ve oval duşakabinler arasındaki bir diğer fark ise, yerleştirdikleri konumlardır. Oval duşakabinler, %50 eğimle iki duvar arası seçeneklerde tercih edilir. Ancak yuvarlak duşakabinler, daha çok köşe bölgelere ve banyonun ortasına yerleştirilerek, belirgin bir kimlik sunmaktadır.
  3. Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde dar bir banyo sorunsalı vardır. Bu nedenle de bu dar banyoları daha işlevsel kılmak ve maksimum verim almak isteriz. İşte tam da burada devreye giren oval duşakabinler, dar banyolarda sıklıkla kullanılır. Yuvarlak duşakabinler ise, genellikle bir tık daha geniş banyolarda tercih edilebilmektedir. Ancak unutmamanız gerekir ki, ölçülere değişiklik yaparak da bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yuvarlak ve Oval Duşakabin Arasındaki Benzerlikler

  1. Her iki model de birbirine oldukça benzer olduğu için, fiyat-performans açısından neredeyse hiçbir fark içermez. Oldukça yakın olan fiyat aralıklarıyla banyolarınızda her iki duşakabin çeşitleri için gönül rahatlığıyla tercihte bulunabilirsiniz.
  2. Yuvarlak ve duşakabinin ortak noktalarından biri olan temperli cam, oldukça fazla dekorasyon seçeneği sunar. Bu nedenle de temperli camları desenli tercih edebilir, üzerinde çerçeveler olmasını isteyebilir veyahut tamamen farklı renk kombinasyonlarıyla size uygun en iyi duşakabin modelleri için tercihte bulunabilirsiniz.
  3. Yuvarlak ve oval duşakabinlerin benzerliklerinden biri de ikisinde de aynı rulman sistemlerinin kullanılabilir olmasıdır. Yani, sürgülü veya kapılı seçenekleri her iki duşakabin modelleri için de kullanabilir ve konforu yaşayabilirsiniz.
  4. Tekneli-teknesiz, küvet veya jakuzi gibi tercihleriniz için de son derece uyumlu olan yuvarlak ve oval duşakabinler, kısacası her dekorasyon algınız için son derece uygun modellerdir.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.