Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Banyonuzun büyüklüğü ve şekli nasıl olursa olsun özel tasarım duşakabinler sayesinde banyonuzu evinizin en renkli ve en keyifli alanlarından biri haline getirebilirsiniz. Duşakabinler hem farklı modelleriyle banyolara göz kamaştırıcı bir güzellik katması için hem de banyolarda duş kısmının dışında kalan alanları sudan kurumak için tasarlanmış kabin sistemleridir. Oval, kare, dikdörtgen ve iki duvar arası gibi birçok çeşidiyle büyük veya küçük her türlü banyoda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Burada önemli olan banyoların ölçüsüne göre duşakabin modelini ayarlamaktır. Şimdi banyolarına duşakabin yaptıracaklar için hazırladığımız bu yazımızda duşakabin ölçüsü nasıl alınır, ideal duşakabin ölçüsü nedir ve banyolarda niçin duşakabin tercih etmeliyiz gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.  

Banyolar için alınacak duşakabin modelleri genel itibarıyla standart ölçülerde olsa da siz ihtiyacınıza ve banyonuzun büyüklüğüne göre duşakabin yaptırabilirsiniz. Banyolarınıza göre en ideal ölçüdeki duşakabin modeline Yapıdükkanım ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. Simdi gelelim sorularımızın cevaplarına.

  • Banyolarda Neden Duşakabin Tercih Etmeliyiz?

Banyolarda duşakabin kullanmanın en önemli nedeni banyo temizliği ve hijyenidir. Duşakabinler, suyun duş alınan yerin dışarı taşmasına ve her tüm alanı ıslatmasına mani olur. Kolay temizlenebilir olması, yer tasarrufu sağlaması ve güvenli olması dolayısıyla kullanım tercihleri arasındadır. Ayrıca banyo dekorasyonuna eşsiz bir görünüm kazandırması ve banyoları evin en ilgi çekici alanları haline getirmesi dolayısıyla da tercih nedenleri arasındadır.

  • Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Duşabin ölçüsü almada; küvet üzeri yan panelli problemli duşakabin, küvet üzeri yan panelli duşakabin, iki duvar arası duşakabin, köşeli yer teknesi üzeri duşakabin, köşeli yer teknesi üzeri problemli duşakabin ve köşeli oval tekneli duşakabinler gibi her şekle ve modele göre farklı ölçü alma teknikleri uygulanmaktadır. Her modelin eni, boyu ve genişliği hassas bir ölçü aletiyle ölçülerek not alınır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken duşakabin ölçüleriyle cam ölçülerinin farklı olmasıdır. Küvetli duşakabin veya tekneli duşakabin modeli kullanılacaksa camların büyüklüğü de bunların ölçüsüne göre ayarlanmalıdır.

  • İdeal Duşakabin Ölçüleri Nelerdir?

En ideal duşakabin ölçüsü banyonuza en uygun olan ölçüde olanıdır. Ancak genel itibarıyla kullanılan en ideal ölçüler ise; 80 X 80 oval küvetli duş teknesi ile 120 X 80 diktörtgen boydan uzun enden dar olan duş teknesi modelidir.

Standart olarak üretilmiş duşakabin ölçüleri ise şu şekildedir:

  • 70 X 70
  • 80 X 80
  • 90 X 90
  • 100 X 100
  • 120 X 120
  • 80 X 120
  • 90 X 120

Banyolarınıza göre en ideal duşakabin ölçüleri Yapıdükkanım tecrübeli ekipleri tarafından alınır ve montaj ekibi tarafından titizlikle montajlanır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bültene Kayıt Ol !
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.