Note
Tick
loading gif

Cam Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Gün boyunca yorulan bedeni rahatlatmanın ve kirlerden arınmanın en güzel yolu duş almaktır. Duş almanın da farklı alternatifleri vardır. Kimisi küvet kullanır saatlerce suyun tadını çıkarmak ister, kimisi de bir an önce temizlenip ayak ayaküstüne atıp uzanmak ister. Banyolar da bu farklı anlayış ve zevke göre tasarlanır. İnsanların çalışma hayatı dışında en kıymetli zamanlarını geçirdiği banyoları, hem işlevsel olarak en kullanışlı hale getirmek hem de zevkine göre eşsiz güzellikte bir ortam haline getirmek ister. Bunun için banyoların büyüklüğüne göre kullanılabilecek pek çok aksesuar ve tasarım ürünü mevcuttur. Bunların en önemlisi ve en işlevseli ise duşakabinlerdir.

Duşakabinler, önceki yıllarda kullanılan farklı banyo dizaynlarının yerine geçen şık, estetik ve işlevi yüksek olan çağdaş banyo ürünleridir. Hem tasarımlarıyla banyoları ilgi çekici alanlar haline getirir hem de duş suyunun etrafa yayılarak tüm banyoyu ıslamasına engel olur. Banyonun kuru kalması temizlik ve hijyen açısından son derece önemli olmakla birlikte aynı zamanda farklı banyo aksesuarlarının da ıslanmasının önüne geçilmiş olur. Duşakabinlerin özelliklerine, kullanılan malzemelere ve cam seçeneklerine göre birçok modeli vardır. Bunlardan biri de cam duşakabin modelleridir.

Cam duşakabinler, banyolarda temizlik ve hijyen açısından son derece kullanışlı olmaları ve estetik ayrıntılarıyla dikkat çekici ürünlerdir. Siz de şık ve güzel dekoratif cam duşakabin modelleriyle modern banyolar oluşturmak isterseniz Yapıdükkanım’ı ziyaret edebilirsiniz.  

Sağlık, hijyen ve temizlik hayatın en önemli ve olmazsa olmaz konuları arasında yer alır. Hele hele salgın hastalıklarla boğuştuğumuz bu günlerde çok daha önemli hale gelmiştir. Sağlıklı yaşamanın en önemli düsturu ise kişisel temizliğe ve ev temizliğine dikkat edilmesidir. Kişisel bakımların yapıldığı yerin banyolar olması ve tüm aile bireyleri tarafından sıklıkla kullanılıyor olması, bu alanların sık kirlenmesine neden olur ve sağlık açısından bu alanların sık sık temizlenmesi gerekir.

Cam duşakabin modelleri, banyoların temizliği ve hijyeni açısından biçilmiş kaftan gibidirler. Banyolara estetik ve güzel bir görünüm kazandırmak, kişisel mahremiyeti korumak ve etrafa su sıçraması problemlerinin önüne geçmek için tasarlanan cam duşakabinler, kolay ve pratik temizlenebilmesi özelliği sayesinde banyoların daima hijyenik olmasını sağlar. 

Cam duşakabinler; kare, oval, dikdörtgen, iki duvar arası ve köşe çeşitleri ile karşımıza çıkar ve bu farklı çeşitler sayesinde tüm banyo tiplerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Cam duşakabin modellerini ise düz, kumlu, desenli, menteşeli kapılı, sürgülü kapılı, tekneli, teknesiz, temperli camlı, mika camlı, şeffaf camlı, küvetli ve küvetsiz seçeneklerde görebilmemiz mümkündür. Kullanıcılar tüm bu çeşit ve modeller içerisinden kendi zevkine ve banyo şekline uygun duşakabini seçebilir.

Cam duşakabin satın alırken bazı hususlara dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Öncelikle duşakabinler sayesinde tertemiz ve şık görünümlü banyolara kavuşmak mümkündür. Fakat her duşakabin farlı özelliklere sahiptir ve satın alırken bunlara dikkat etmek gerekir. Duşakabin seçimi yaparken öncelikle banyonun dekorasyonuna, tasarımına, banyonun büyüklüğüne ve kurulacağı alana dikkat edilmesi gerekir. Örneğin, küçük bir banyoya sahipseniz kare duşakabin modelini tercih etmelisiniz. Büyük ve daha geniş bir banyo alanına sahipseniz dikdörtgen duşakabin kullanmalısınız. Çünkü duşakabin camları veya kapıları rahatlıkla açılmalıdır. Küçük alanlara büyük duşakabin kullanırsanız banyoyu etkili bir şekilde kullanmamış olursunuz. Yine sürgülü kapılı duşakabin modeli kullanılırsa alandan tasarruf edilmiş olur. Kapının açılması için herhangi bir alan gerekmez.

Duşakabinler için iki farklı cam seçeneği vardır. Bunlarda biri mika cam seçeneğidir. Bu camlar daha çok esnek ve ince yapıdadır. Esnek olması dolayısıyla kolay kırılmaz, kırılsa bile plastik yapıda olduğu için yaralama olanağı çok düşüktür. Diğeri ise temperli cam seçeneğidir. Temperli camlarson derece güçlü ve kalın yapıdadırlar. Kolay kolay kırılmaz, kırılsa dahi çok küçük parçacıklara ayrıldığı için yaralama olasılığı çok düşüktür. Her iki cam seçeneği de her türlü banyo tasarımına uygundur. Siz de banyolarınızı güzel vakit geçirebileceğiniz konforlu ve estetik alanlar haline getirmek için temperli camlı veya mika camlı tüm cam duşakabin modellerini yapıdükkanım.com üzerinden seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer