Note
Tick
loading gif

Duşakabin Aksesuarları Nelerdir?

Evlerin en önemli ve en özel bölümlerinden biri banyolardır ve diğer alanlara göre oldukça küçük alanlardır. Bu nedenle iç alanın en iyi ve en verimli şekilde kullanılabilmesi için detaylara önem verilmesi ve iyi dizayn edilmesi gerekir. Banyo içerisinde suyun kullanılması, ister istemez banyoda bulunan makine ve dolap gibi diğer eşyalara zarar vermektedir. Bu durumun önüne geçmek için duş alınan kısım ile makine, tuvalet ve lavabo gibi ürünlerin yer aldığı alanın birbirinden ayrılması gerekir. Bu alanları ayırmak için kullanılacak en ideal ürün ise duşakabinlerdir.

Duşakabinler, hem suyun duş alanının dışına çıkmasını engelleyerek banyoların kuru ve temiz kalmasını sağlar hem makine, dolap ve diğer ürünlerin ıslanmasının önüne geçer hem de farklı tasarımlarıyla banyolara şık ve estetik bir görüntü verirler. Duşakabinler banyoların şekline ve tasarımlarına göre tercih edilirler. Duşakabinin banyoda nereye kurulacağını daha çok önceden konulmuş tesisatlar belirler. Dolayısıyla satın alınacak duşakabinin şekli ve modeli banyoda kurulacağı yere bağlıdır. Rahat ve konforlu bir duş alma imkanı sunan duşakabinler, duş sonrası kolay ve pratik temizlenmesi açısından da son derece kullanışlı ürünlerdir. En kaliteli ve en kullanışlı duşakabin seçeneklerini Yapıdükkanım arşivinden inceleyebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz. 

Duşakabinlerin özelliklerine, şekline kullanılan malzemelere ve cam seçeneklerine göre anlarca model ve çeşidi vardır. Duşakabin çeşitlerikare, dikdörtgen, oval, iki duvar arası ve köşe duşakabinler olarak farklı seçeneklerde kullanıcılara sunulmaktadır.

Duşakabin modellerini ise kullanım özelliklerine göre, tekneli, teknesiz, küvetli, küvetsiz ve düz olarak; kapı seçeneklerine göre, sürgülü, menteşeli, çift kapılı ve tek kapılı olarak; cam seçeneğine göre, temperli cam ve mika cam alarak; renklerine göre ise siyah, gold, bakır, gümüş ve şeffaf olarak görebiliyoruz. Peki, duşakabinlerin vazgeçilmez parçaları olan aksesuarları nelerdir. Duşakabinlerin nerelerinde kullanılır ve işlevleri nedir bunlara bakalım.

Duşakabin aksesuarları, kabinlerin temel parçalarına eşlik eden parçalar olup kabinlerle birlikte kullanılırlar. Duşakabin seçimi yapılırken uzun ömürlü kullanım sağlayabilmek için her zaman bu yardımcı aksesuarlarında dayanıklı ve sağlam olması gerekir. Duşakabinler için en temel aksesuarları; duşakabin fitili, duşakabin kulpları, duşakabin tekerlekleri, duşakabin mıknatıs fitili, duşakabin plastik aksesuarları, duşakabin kilitleri, duşakabin bornzlukları, duşakabin rulmanları ve duşakabin havlulukları ve duşakabin sabun ve şampuanlıkları olarak sıralanabilir.

Tüm bu aksesuarların her birinin ayrı bir görevi vardır ve bu parçalar olmadan duşakabinler sağlıklı kullanılamazlar. Örneğin, duşakabin kulpları olmadan kapıların acıkması ve kapanması mümkün olmaz. Duşakabin tekerlekleri ve rulman sistemleri olmazsa sürgülü kapıların açılıp kapanması mümkün olmaz. Örnekleri bu şekilde artırmak mümkündür. Banyolarınız için en güzel ve en özel duşakabin modellerini hem de tüm aksesuarlarıyla birlikte yapıdükkanım.comüzerinden seçebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer