Note
Tick
loading gif

Duşakabin Cam Çeşitleri Nelerdir?

Evlerin en önemli ve en özel bölümlerinden biridir banyolar ve bu yüzden görünümü de oldukça önemlidir. Banyolara en güzel görünümü ise duşakabinler verir. Duşakabinler, rahat ve konforlu bir duş almanın tadına varmak ve aynı zamanda banyolara şık ve güzel bir görünüm kazandırmak için tasarlanmış dekoratif ürünlerden biridir. Bu kullanışlı ürün, insana hem rahat bir duş alma imkanı sunarken hem de duş alma kısmının dışında kalan alanların ıslanmasını engellemektedir. Doğru duşakabin seçimiyle hem banyonuza estetik bir güzellik katabilir hem de banyo keyfinizi sınırsızca uzatabilirsiniz.

Duşakabinlerin; şekline, özelliklerine, cam ve kapı seçeneklerine göre birçok çeşidi ve modeli vardır. Duşakabin çeşitleri daha çok kare, dikdörtgen, oval, iki duvar arası ve köşe çeşitlerle karşımıza çıkmaktadır. Duşakabin modelleriise tekneli, teknesiz, küvetli, düz zeminli, sürgülü kapılı, menteşeli kapılı, tek kapılı gibi modellerde görmek mümkündür. Tüm bu duşakabin modellerini ve çeşitlerini Yapıdükkanım arşivinden inceleyebilir ve banyonuza uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Duşakabin seçiminde modeller kadar cam çeşitleri de önemlidir. Çünkü duşakabin üretiminde pek çok cam çeşidi kullanılır ve her bir camın kendine göre farklı özellikleri vardır.

Duşakabin cam çeşitlerine bakacak olursak, bugün duşakabinlerde iki farklı cam çeşidinin kullanıldığını görürüz. Bunlardan biri temperli cam çeşidi, diğeri ise pleksi glass olarak da bilinen mika cam çeşididir.

Temperli cam çeşidi, güvenlik ve sağlamlık açısından tüm cam duşakabin modellerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Temperli camlar, darbelere karşı son derece dayanıklı camlardır ve eşit kalınlıktaki camlara göre en az 5 kat daha dayanıklılık oranına sahiptir. Olası kırılmalara karşı ise keskin olmayan çok küçük parçacıklara ayrılır. Bu da yaralama olasılığını en düşük seviyelere indirmektedir. Temperli camların kalınlığı 4 mm, 5 mm, 6 mm ve 8mm gibi farklı seçeneklerde üretilebilmektedir. En çok kullanılan seçenek ise genellikle 5 mm olanıdır. Tabi bu kişiden kişiye ve kullanıulacak ortamlara göre değişiklik gösterebilir.

Temperli cam duşakabinlerde;  Şeffaf, Mat, Renkli, Füme, Bronz, Aynalı, Desenli, Kumlam ve Reflekte gibi cam seçenekleri mevcuttur. Seçeneklerin fazla olması, müşterinin banyosuna göre seçim yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Pleksi Glass olarak da bilinen Mika cam çeşitleri, stiren parçacıkların birbiriyle bütünleşerek oluşturduğu yapay bir plastik türevidir. 90 ile 115 dereceye kadar ısıtılarak yumuşatılır ve kalıplarda istenilen şekil rahatlıkla verilebilir. Kolay kesilebilen ve rahat delinebilen hafif bir yapıya sahiptir. Mika camlı duşakabinlerözellikle köşe banyoları ve çatı katı banyolarında ideal bir kullanım sunarlar. İstenilen özelliklerde ve genişliklerde kolayca elde edilebilen mika camlı duşakabinler, fiyat olarak da temperli camlı duşakabinlere göre daha uygundur. Olası kırılma durumunda kesici ve delici özelliği olmadığı için de son derece güvenli bir üründür.

Temperli camlı duşakabin veya mika camlı duşakabin modelleri olsun ülkemizde her ikisi de çok beğenilmekte ve çok tercih edilmektedir. Siz de banyonuza yaraşır en güzel ve en kullanışlı mika veya pemperli camlı duşakabin modellerini yapıdükkanım.comüzerinde seçebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 22.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer