Note
Tick
loading gif

Duşakabinlerde Hangi Cam Modelleri Kullanılır?

Banyoların en işlevsel ürünlerinden olan duşakabinler, işlevselliği yanında şık görünüm ve estetik tasarımlarıyla da evdeki yaşama güzellik katmaktadır. İşlevsel olarak kullanıcıya konforlu bir duş alma imkanı sunarken, aynı zamanda duş alınan kısmı banyonun diğer alanlarından ayırdığı için su taşmalarını ve diğer alanların ıslanmasını engellemektedir. Duş alanının ayrılması hem banyo temizliği ve hijyeni açısından hem de banyonun daha verimli kullanılması açısından son derece önemlidir. Duşakabinler her iki görevi de üstlendiği için banyoların vazgeçilmez dekoratif ürünleri olmayı başarmıştır.

Geçmiş yıllarda banyolarda daha çok küvet ve benzeri ürünler kullanılırken, zamanla bu ürünlerin yerini daha modern ve daha kullanışlı olan duşakabinler almıştır. Duşakabin sistemleri de teknolojik gelişmelere bağlı olarak sürekli yenilenmiş ve bunun sonucunda onlarca model ortaya çıkmıştır. Meydana getirilen her model; banyolara estetik bir güzellik katması, kullanışlı ve sağlam olması, temizlik ve hijyen açısından son derece sağlıklı olması ve banyoyu maksimum derecede verimli kullandırması dolayısıyla ayrı ayrı tercih nedeni olmuştur.  

Bugün geldiğimiz noktada birçok duşakabin çeşidi ve modeli vardır. Çeşit olarak; kare, dikdörtgen, oval, köşe ve iki duvar arası gibi seçeneklerle karşımıza çıkarken; model olarak da tekneli, teknesiz, sürgülü kapılı, menteşe kapılı, küvetli, küvetsiz, temperli camlı, mika camlı gibi seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır.

Duşakabin sistemlerinde çeşitler kadar kullanılan cam modelleri de önemlidir. Çünkü duşakabin sistemleri daha çok camdan meydana gelmektedir. Kullanıcılar da hangi cam modellerinin daha kullanışlı, daha dayanıklı ve daha güzel göründüğüne bakarak banyosu için seçim yapıyor. Peki, duşakabinlerde hangi cam modelleri kullanılıyor? Müşteriler hangi duşakabin cam modelini daha çok tercih ediyor şimdi bunların detaylarına bakalım.

Duşakabinlerde; temperli cam ve mika cam olmak üzere iki farklı cam çeşidi kullanılırken; şeffaf, mat, renkli, füme, bronz, aynalı, desenli, kumlama ve reflekte gibi pek çok cam modeli kullanılmaktadır. Banyolarınıza yaraşır tüm cam seçenekli duşakabin modellerini Yapıdükkanımüzerinden inceleyebilir ve dekorunuza uygun modeli sipariş edebilirsiniz.

Duşakabin renkli cam modellerine baktığımızda ise karşımıza siyah, kromaj, altın sarısı, bronz ve bakır gibi renk seçenekleri çıkıyor.

Kromaj renkli cam modeli, parlak ve paslanmaz yapısı dolayısıyla, banyolardaki sıcak ve nemli ortamlara diğer duşakabin cam seçeneklerinden daha fazla dayanıklıdır. Tekneli veya teknesiz olarak her türlü duşakabin modelinde ve her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Siyah renkli cam modeli; güçlü, asil ve gösterişli bir stile sahiptir. Son zamanların en çok tercih edilen cam modellerindendir. Duş alan kişiyi dışarıdan göstermez ve kolay temizlenebilen bir yapıdadır.

Altın sarısı cam modeli, genellikle şaşalı ve gösterişli banyolarda tercih edilen duşakabinlerde kullanılır. Banyolardaki şıklık algısını farklı boyutlara taşıyan bu cam modeli, farklı banyo aksesuarlarıyla daha da göz alıcı hale gelmektedir. 

Bronz cam modeli, son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biri haline gelmiştir. Estetik tasarım ve şık rengi ile göz dolduran güzelliktedir.

Şeffak cam modeli, daha çok sadelikten yana olan müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun zaman kullanıldığında kirleri gösterebilir. Bu yüzden sık sık temizlenmesi gerekir.

Reflekte cam modeli, kolay kirlenmez ve kirlenmesi durumunda dahi kolaylıkla görülemez. Ancak temizlik ve hijyen açısından ara ara temizlenmesinde fayda vardır.

Rengi ve deseni her ne olursa olsun banyo dekorunuza uygun duşakabin modellerini yapıdükkanım.comüzerinden seçebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 22.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer