Note
Tick
loading gif

Sararmış Duş Teknesi Nasıl Temizlenir?

Temizlik ve hijyen sağlık açısından oldukça önemli bir husus ve hayatın olmazsa olmaz düsturudur. El temizliğinden vücut temizliğine, ev temizliğinden çevre temizliğine kadar her alanın temiz tutulması gerekir. Ev içerisinde temiz tutulması gereken yerlerin başında da tuvalet ve banyo temizliği gelmektedir. Banyolarda yer alan sararmış duş teknesi temizliği de banyo hijyeni açısından oldukça önemlidir.

Duş tekne temizliği için oldukça kolay ve pratik çözümler vardır. Tekne temizliği, doğal ürünlerle yapılabileceği gibi kireç çözücü ve çamaşır suyu gibi bazı kimyasallarla da yapılabilir. Kireç çözücü ve benzeri maddelerle yapılacak temizliklerde, temizlik yapılacak alana bu ürünler sprey yöntemi ile sıkılır ve belli bir süre beklenir. Daha sonra fırça ile fırçalanır ve su ile durulanır.

Doğal yolla yapılacak duş teknesi temizliği için bazı karışımlar oluşturulabilir. Karışımı hazırlamak için öncelikle bir sprey şişe ayarlanır. Bu şişenin içerisine 3 su bardağı beyaz sirke, bir yemek kaşığı limon tozu, yarım paket karbonat eklenerek iyice çalkalanır. Çalkalanan karışım sararan duş teknesine sıkılır ve belli bir süre beklenir. Daha sonra bir sünger yardımıyla temizlenmeye başlanır. Son olarak da su ile iyice durulanır ve sararan yerler pırıl pırıl olur.

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği için de yine pratik ve etkin çözümler mevcuttur. Duş teknesi temizliğinde olduğu gibi duşakabin temizliğinde de doğal karışımlar ve kimyasallar kullanılabilir. Doğal karışımlı ürünlerle temizlenen duşakabinler, kısa sürede daha temiz ve daha parlak hale gelmektedir. Ayrıca sağlık açısından da tercih edilmesi önerilmektedir. Doğal ürünlerle yapılması tavsiye edilen yöntemler de şu şekildedir.

  • Sirke ile temizlik: Güçlü antiseptik gıdalardan olan sirke, kireç ve kirlerin sökülmesinde oldukça etkili bir temizlik maddesidir. Sprey şişenin içerisine dökülen sirke, duşakabine yeteri kadar püskürtülerek bir süre beklenir. Daha sonra bir bez ya da sünger yardımıyla ovarak su ile durulanır.
  • Karbonat ile temizlik: En etkili temizlik maddelerinden biri olan karbonat, sirke ile karıştırılıp macun kıvamına getirilir. Oluşturulan karışım kirli alanlara sürülür ve bir süre beklenir. Ardından bol su ile durulanan duşakabin pırıl pırıl hale gelir.
  • Diş macunu ile temizlik: bir diğer etkili temizlik malzemesi diş macunudur. Diş macunu duşakabinde kirli olan bölgelere sürülür ve bir süre bekletilir. Ardından temiz bir bez ya da sünger yordamıyla ovarak temizlenerek bol su ile durulanır.

Duş Teknesi Fiyatları Ne Kadar?

Duş teknesi fiyatları, yapı malzemelerine, tasarımlara, modellere ve firmalara göre değişiklik göstermektedir. Hayalinizdeki duş teknesi modellerine en uygun fiyat aralığında sahip olmak isterseniz Yapı Dükkanım’a ulaşabilir ve 7/24 online hizmet kolaylığından yararlanabilirsiniz.   

 

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 02.01.2021
Güncelleme Tarihi: 02.01.2021
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer