Note
Tick
loading gif

Hangi Duşakabin Modelleri Daha Kullanışlıdır?

Ev dekorasyonu yapılırken evin en talihsiz bölümü banyo gibi görülebilir. Bir oturma odasına sınırsız şekilde aksesuar ile çeşitlendirme yaparken banyo için seçenekler biraz azalıyor gibi geliyor olabilir. Ancak sanılanın aksine banyonuzda,  doğru konumlandırma, kaliteli malzeme, iyi işçilik, güzel renk seçimi ve tarzınızı yansıtan duşakabin modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

 

Kullanışlılık için atılacak ilk adım duş kabin yer seçimi ve doğru ölçü alınmasıdır. Eğer dar bir yerde duş kabini kullanacaksanız oval camlı bir kabin ya da akordeon şeklinde açılan kapılı bir kabin tercih etmelisiniz.  Duşakabin kullanacağınız yer iki duvar arasına mı yapılacak yoksa köşe için mi yapılacak? Bu durum netleştikten sonra ölçünüze göre 1 sabit panel 1 açılır kapı, 2 sabit panel 2 açılır kapı tercih edebilirsiniz. Ev kapısı şeklinde açılan menteşeli sistemler, otobüs kapısı şeklinde açılan akordeon kapılar gibi çok fazla sayıda tercih yapma imkânınız mevcuttur.

 

Kullanışlılık için bir diğer önemli konu ise renk seçimidir. Banyonuzda kullandığınız fayansların renginden, banyo ve lavabo bataryalarının rengine kadar her renk detayı size duş kabini seçiminizde önemli ip uçları verecektir.   Örneğin koyu renkli bir fayans rengi ağırlıktaysa kabin profiliniz için daha açık tonlar, kromaj renkler seçerek tezatın güzel uyumunu sağlayabilirsiniz. Veyahut tam tersi açık renkli bir banyonuz varsa mat siyah renkli ya da bakır, rose veya altın renkli profillere sahip bir duşakabin isteğinize göre dizayn edildiğinde uzun yıllar güncelliğini koruyacak ve sizleri mutlu edecektir.

 

Duşakabinler için kullanışlılık kadar bir diğer önemli konu da kullanılan malzemelerin kalitesi, montaj kolaylığı ve dayanıklılık ömrüdür. iyi bir ürün alabilirsiniz ama kötü bir işçilikle hiç de memnun kalmayacağınız sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yaşanmaması için sizler için uygun olan kaliteli ürünleri işinin ehillerine yaptırmanızı tavsiye ederiz. Yapı dükkanım olarak her bir parçasında yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmiş ve özenle bir araya getirilmiş duş kabinlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Tüm bu adımları atlattıktan sonra sizlere kalan, evinizde kaliteli zamanlar geçirmek için arkanıza yaslanmaktır.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 15.12.2020
Güncelleme Tarihi: 15.12.2020
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer