Note
Tick
loading gif

Jakuzi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lüks banyo ürünleri arasında yer alan Jakuziler, su ile rahatlama yöntemi olan hidroterapinin evlere taşınmış halidir. Kullanıcısına bir yandan günün yorgunluğundan, kirlerden ve stresten kurtulma imkanı verirken, bir yandan da su püskürten jetleri sayesinde vücuda masaj yaparak rahatlamasına imkan verir. Bu nedenle sağlık havuzu olarak da isimlendirilen jakuziler, oldukça keyifli ve konforlu bir banyo yapma imkanı vermektedir.

Bir nevi havuz gibi tasarlanan farklı birçok modeli, içerisinde yer alan butonları ve su püskürtme jetleri sayesinde vücuda adeta masaj yapar ve insanı hidroterapi yöntemiyle tedavi eden bir özelliğe sahiptir. Faydaları saymakla bitmeyen bu banyo ürüne, istediğiniz alanda kullanabilecek yapılarda ve boyutlarda sahip olabilirsiniz. Kullanım amaçlarına, özelliklerine ve şekillerine göre birçok jakuzi modeli bardır. Bunlar içerisinde en çok tercih edilen ve en çok kullanılan modelleri de şu şekilde sıralayabiliriz. Tek kişilik jakuziler, çift kişilik jakuziler, oval jakuziler, kare jakuziler, yuvarlak jakuziler, dikdörtgen jakuziler ve beşgen jakuziler. Siz de Yapı Dükkanım’ın müşterileri için sunduğu ve bunun gibi diğer birçok model arasından tercihinizi yapabilir ve dilediğiniz alana kurabilirsiniz.

Jakuziler kullanım özellikleri bakımından diğer banyo ürünlerinden çok farklıdır. Tek kişilik ve çift kişilik kullanımlar için farklı boyutlarda üretilirler. Tek kişilik ve çift kişilik modellerde farklı motor sayılarına sahiptir. Bu ürünler bir nevi elektrikli ürünlerdir ve elektrikli motorlara sahiptirler. Bununla birlikte su püskürten jetleri ve çok sayıda su boruları vardır. Tüm bu motor, jet, su borusu ve diğer aksamlarıyla bir bütün olarak kullanılan jakuzilerin kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususları vardır. Peki, nasıl kullanılmalı ve jakuzi kullanırken nelere dikkat edilmelidir gelin hep birlikte bunun detaylarına bakalım. 

Jakuziler banyo için oldukça konforlu ve rahatlatıcı banyo ürünleridir. Banyolarda kullanılabileceği gibi tercihen yatak odalarına da kurulabilmektedir. Çalıştırırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Öncelikle Jakuzi çalıştırılmadan önce küveti veya havuzu sıcak su ile doldurulması gerekir. Su seviyesinin emiş süzgeçleri seviyesinden 2 ila 3 cm daha yukarıda olması gerekir. Bu hususa özellikle dikkat edilmeli yoksa jakuzi motoru olması gerektiği gibi çalışamaz ve arızalanmalara neden olabilir.

Jakuzi modelleri içerisinde termostatlı ve termostatsız modeller mevcuttur. Termostatlı modeller, suyun belli bir sıcaklıkta olmasını sağlar ve vücut için hidromasaj etkisi artırılmış olur. Termostatsız modellerde ise su zamanla soğuyabilir, bunun için de belli aralıklarla sıcak su eklenmesi gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da jakuzi içerisinde yer alan su jetlerinin yönünün iyi ayarlanmasıdır. Su jetleri bilindiği üzere insan vücuduna su püskürterek masaj etkisi yaratır. Jakuzi motorlarını çalıştırdıktan sonra bu jetlerin yönünü kendinize göre istediğiniz şekilde ayarlayarak en yüksek rahatlamayı ve konforu sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte jakuzi içerisinde yer alan mekanizma ile su basıncını da ayarlayabilir ve basıncı sizi rahatsız etmeyecek duruma alabilirsiniz.

Jakuzide banyo, masaj ve rahatlama işlemleri bittikten sonra içerisindeki suyu hemen boşaltın. Daha sonra küvetin iyice temizlenmesi amacıyla tekrar su ile doldurarak yüksek basınçta çalıştırın ve tekrar boşaltın. Bu sayede içerisinde kalan sabun ve vücut kirleri tamamen arındırılmış ve tertemiz bırakılmış olur.

Son olarak jakuzileri belli aralıklarla genel temizliğe tabi tutun. Yani küvetinden jet motorlarına, su borularından gider borularına kadar detaylı bir temizlik yapın. Çünkü bu hem sağlık açısından hem hijyen açısından hem de ürünün uzun süre kullanılabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Siz de banyolarınıza kuracağınız jakuzi modellerini yapıdükkanım.comüzerinden seçebilir ve kullanım aşamasında dikkat edilecek hususları yine yapı dükkanım üzerinden takip edebilirsiniz.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer