Note
Tick
loading gif

Jakuzi Nedir? Niçin Kullanılır?

Lüks banyo ürünleri dendiği zaman akla ilk olarak jakuziler gelmektedir. Şekil olarak küvetleri andırsa da yapısı ve özellikleri bakımında küvetlerden çok çok farklı ürünlerdir. Sıradan küvetlerle karşılaştırıldığında onlara göre çok daha fazla özelliklidir. Jakuzi, su ile vücuda masaj yapan ve bu şekilde vücudu rahatlatan hidroterapi aracıdır diyebiliriz. Jakuzi içerisinde bulunun sıcak su, motoru ve basınçlı su püskürten jetleri ile sıcak bir küvet banyosu ve bölgesel masaj yapması ile bütünleşen bir üründür. Yani hem banyo yapan insanın temizliğini yapar hem de masaj yaparak rahatlamasını sağlar. Lüks banyo ürünleri arasında yer alır. Hatta içerisinde yer aldığı evin fiyatı bile sadece bu yüzden yüksek olabilmektedir.

Jakuzinin su püskürten noktalarına jet, basıncı sağlayarak su püskürten motora ise emiş motoru denmektedir. Banyoda duş almanın ve keyif yapmanın en güzel ve en rahatlatıcı halidir. Birçok insan günün yorgunluğunu çıkarmak için geldiği jakuzide masaj yaptırarak çıkarır. Lüks ürünler arasında olduğu için diğer duş ürünleri gibi aşırı yaygın kullanılamasa da ülkemizde de kullanımı gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.

Yeni ev alanlar veya evini yeniden dekore edecek olanlar jakuzinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyor. Banyo dekorasyonlarında kullanıp kullanamayacaklarını araştırıyor. Bu aşamada banyolarınıza uygun jakuzi çeşitleri için ister Yapıdükkanım jakuzi modellerine bakabilir isterseniz de size en uygun modelin sunulmasını sağlayabilirsiniz. Peki, Jakuzi nasıl ve niçin kullanılır gelin hep birlikte buna bakalım.

Jakuzi Niçin ve Nasıl Kullanılır?

Jakuzi kullanmadaki ilk amaç elbette banyo ve duş ihtiyacının karşılanmasıdır. Banyo ve duş ihtiyacını en iyi ve en rahatlatıcı şekilde bu ürünler verdiği için daha fazla tercih sebebi olarak ön plana çıkıyor. Sonra banyo dekorasyonu açısından eşsiz ürünlerdir. Herkes şık ve gösterişli bir banyoda duş almayı elbette ister. Bu nedenle banyosunun yapısı uyan bireyler jakuzi tercih etmektedir. Çift kişilik kullanım imkanı sunması, vücuda masaj yapması gibi pek çok özelliği içinde barındırdığı için de yine tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Gelelim nasıl çalıştığına.

Jakuzinin içerisi öncelikle sıcak su ile doldurulur. Üzerinde yer alan emiş motorları süzgeci ile suyu vakumlayarak jet adı verilen deliklerden tekrar jakuzinin içerisine püskürtür. Motor çalışmaya devam ettikçe su köpürmeye ve kabarcıklar oluşturmaya başlar. Bu hava ve kabarcıklar insan vücuduma masaj etkisi yapar. Suya verilen hava ve basınç hızı ürünün üzerinde yer alan ayarlar bölümünden kişinin isteğine göre ayarlanabilir.

Jakuzi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri, jakuzi içerisine doldurulan suyun jet adı verilen deliklerin en az 2 cm üstünde olması gerekir. hiç su olmayan ya da emiş süzgeçlerinin jetlerin üzerinde kalacak kadar az su doldurularak çalıştırılan jakuzi motorları sağlıksız çalışacağı için bir süre sonra yanarak bozulabilir. Buna dikkat edilmesi gerekir. Banyo bittikten sonra da tabanda yer alan kapakların açılması ve suyun tahliye edilerek jakuzinin temizliğinin yapılması gerekir. Siz de bu şekilde hayalini kurduğunuz banyo dekorasyonuna sahip olmak ve vücudunuza masaj yaparak rahatlamanızı sağlayan eşsiz jakuzi ürünlerine sahip olmak isterseniz Yapıdükkanım’ı ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabileceğinizden emin olun.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer