Note
Tick
loading gif

Jakuzi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Kişisel bakım ve vücut rahatlığı hizmeti yanında banyo tasarımı açısından da son derece önemli olan jakuziler, farklı özellikleri ve farklı tasarımları sayesinde banyoların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alamaya başlamıştır. Su fışkırma jetleri ile insan vücuduna masaj etkisi vererek adeta hidroterapi görevi üstlenmektedirler. Temel olarak temizlenme, rahatlama ve masaj yaptırmak amacıyla kullanılan jakuziler, farklı modelleri ve özellikleri sayesinde kullanıcılarına konforlu bir duş deneyimi sunarlar. Jakuzilerin yapılarına, şekillerine ve özelliklerine göre hem konutlarda kullanılan hem de otel, konaklama tesisi ve spa merkezlerinde kullanılan birçok modeli vardır. Şekillerine göre jakuzi modellerini; kare ve dikdörtgen tipli jakuziler, oval jakuziler, düz ve beşgen jakuziler olarak görürken, özelliklerine göre; termostatlı jakuzi, tek kişilik jakuzi, çift kişilik jakuzi, LED’li jakuzi, kovboj jakuzi gibi modellerde görebiliyoruz. Ayrıca renklerine göre de beyaz, siyah ve gri jakuziler olarak da görülebilmektedir. Hangi renkte ve hangi modelde olursa olsun dilediğiniz tüm jakuzi modellerine Yapı Dükkanımüzerinden ulaşabilirsiniz. Peki, jakuzi satın alırken hangi özelliklerine ve nelere dikkat edilmelidir? Her model jakuzi alınabilir mı? Jakuzilerin hepsi aynı kalitede mi gelin hep birlikte bunların detaylarına bakalım.

Jakuzi satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus boyutları ve ölçüleridir. Seçilecek jakuzinin banyo boyutlarına uygun olması gerekir. Dar alanlı banyolar için daha küçük ölçülerde ve tek kişilik jakuziler tercih edilebilir. Büyük alanlı banyolar da ise çift kişilik jakuziler tercih edilebilir. Evde çocuğu olan aileler için bu modeller son derece kullanışlıdır. Bu ayarlamaları yapmak için öncelikle banyonun ölçüsü bilinmeli ve satın alınacak ürün bu ölçülere uygun olmalıdır.

Daha sonra jakuzinin modeli ve renk seçimi de önemli hususlar arasında gelir. Banyonuzun rengine ve dekoruna uygun bir model tercih ederseniz ortama çok daha şık ve gösterişli bir hava katmış olursunuz.

Dikkat edilecek bir diğer husus ise jakuzinin üretiminde kullanılan hammaddedir. Jakuzilerin üretiminde seramik ve akrilik malzemeler kullanılır. Eğer jakuzinin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını isterseniz akrilik malzemeden üretilen jakuzi modellerini tercih edebilirsiniz. Pürüzsüz ve gösterişli bir jakuziye sahip olmak isterseniz de seramikten üretilmiş jakuzi modellerini tercih edebilirsiniz.

Jakuziler için jet sayıları da oldukça önemlidir. Eğer su püskürten jetlerle masaj keyfini en üst seviyeye taşımak isterseniz, jet sayısının en az 6 olmasına dikkat etmelisiniz. Jet sayısı yüksek olan jakuzilerin motor gücü de düşük olmamalıdır. Bu nedenle motor gücü en az 0,4 HP üzerinde olan modeller tercih edilmelidir.

Jakuzilerde su sıcaklığı da çök önemlidir. uzun süre jakuzide kalıp suyun ferahlatıcı etkisinden yararlanmak isteyenler termostatlı jakuzi modelini tercih edebilirler. Bu modeller ısı ayarı sayesinde suyun soğumasını engeller ve istediğiniz ısıda olmasını sağlarsınız.

Son olarak jakuzilerde garanti süresi de çok önemlidir. Satın alınacak ürünün kesinlikle garanti kapsamında olması gerekir. Olası arızalanma durumunda ücretsiz tamir ve yenileme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Siz de banyolarınızda kaliteli ve gösterişli bir jakuziye sahip olmak isterseniz yapıdükkanım.com adresini ziyaret edebilir ve dilediğiniz en güzel modeli seçebilirsiniz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 23.04.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer