Note
Tick
loading gif

Küvet Üstü Duşakabin Nedir?

Duşakabin, duş alma esnasında oluşacak su sıçramalarının önüne geçmek, sıcak havanın muhafaza edilmesini sağlamak ve banyolara dekoratif görünüm desteği sağlamak amacıyla tercih edilen banyo ürünlerinden biridir. Banyo duşakabinler; şekline, yapısına, ölçüsüne kullanılan cam çeşidine ve kullanıcının tercihine göre pek çok model seçeneğine sahiptir. Bunlardan biri de küvet üstü duşakabin modelidir.

Küvet üstü duşakabin, daha çok banyoda uzun zaman geçirme alışkanlığı olan ve bu alışkanlığından vazgeçmek istemeyenlerin tercih ettiği bir modeldir. Bununla birlikte tercihini küvetli duşakabinlerden yana kullananlar için de ideal bir seçimdir. Banyoların modern dekorasyonuna uyarlanan bu kabinler, büyük-küçük her alan için tasarlanmış buzlu ve şeffaf cam seçenekleriyle kullanıcının hizmetine sunulmuştur.

Küvetli Duşakabin Modelleri

Küvetli duşakabin modelleri de en çok tercih edilen duşakabinler arasında yer almaktadır. Köşelere, iki duvar arasına veya banyonun herhangi bir duvar kenarına kolayca kurulabilir. Estetik görünümüyle banyolara değişik bir atmosfer katan bu model, alıcısına banyo zevkini yaşatacak ve tercihinde ne kadar isabetli bir adım attığını gösterecektir. Daha çok kayar kapılı veya sürgülü kapılı olarak tercih edilen bu model, şeffaf ve buzlu camlı olarak karşımıza çıkar. Bu modellerde isteğe göre iki ya da tek kayar kapı bulunur ve sağa sola kaydırılarak açılıp kapanması sağlanır.

Küvet Üstü Duşakabin Montajı

Küvet üstü duşakabin montajı özellikle profesyonel bir ekip tarafından yapılmalı ve montaj esnasında kullanılan malzemeler birinci sınıf olmalıdır. Küvet ve duşakabinin montaj sonunda sorunsuz çalışabilmesi için terazisinin de çok iyi ayarlanması gerekir. Mantolamada kullanılacak silikonun antibakteriyal özellikte ve kullanılacak vidaların da paslanmaz özellikte olması gerekir. Bu şartlar yerine getirildikten sonra öncelikli olarak küvetin yer montajı yapılır. Küvet yerine yerleştirildikten sonra hazır bulunan duşakabin küvetin üzerine montajlanır. Küvet ile duşakabin arasında kalan boşluklardan suyun dışarı çıkmaması için silikon çekilir ve kurulum tamamlanmış olur.

Küvetli Duşakabin Fiyatları

Küvetli duşakabin fiyatlarını belirleyen pek çok unsur vardır. Kullanılan ürünün ithal olup olmadığı, duşakabinde kullanılan camın kalınlığı ve şeffaf olup olmaması, mantolamada kullanılan alüminyumun kalitesi, çalıştırılan personel kalitesi, hizmet verilen bölge ve hizmet veren firma bu unsurların başında en belirleyici etken olarak karşımıza çıkar. Buna göre müşteriler kendi cebine göre en uygun olanı tercih etmektedir. En ucuz duşakabin fiyatları; markaya, modele, istenen özelliklere ve firmalara göre değişiklik göstermektedir. En kaliteli ürünlerin kullanıldığı küvet üstü duşakabin modelleri, en ucuz fiyatlarla Yapı Dükkanım’da. Siz de en kaliteli duşakabin modellerini en uygun fiyata banyolarınızda görmek isterseniz Yapıdükkanım.com bir telefon uzağınızda.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 02.01.2021
Güncelleme Tarihi: 02.01.2021
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer