Note
Tick
loading gif

Sineklikler Nasıl Temizlenir?

Yaz aylarının bunaltıcı haşeratlarından kurtulmamızı sağlayan sineklikler satın aldığımızda, elbette ‘’sineklikler nasıl temizlenir?’’ hususunu da bilmek ve daha dikkatli davranmak isteriz. Çünkü sinekliklerin telli yapısına zarar verebilir ya da yıkamak için yerinden çıkarmak istediğimizde, hasar görmesine sebep olabiliriz. Ancak belirli ve pratik adımlar ile ilerlenirse eğer, sanıldığı kadar da zorlu bir işlem değildir. Bizler de Yapıdükkanım olarak, sizlere pratik adımlar sunuyor ve evlerinizi haşeratlardan koruduğumuz gibi, temizleme adımlarının da kolay ilerlemesini sağlıyoruz. İşte sizlere sunduğumuz sinekliktemizleme ritüelleri!

1. Sadece Islak Bir Bez Yardımıyla Tozunu Alabilirsiniz

Basit bir tozlanma veya günlük rutin temizlikte es geçmek istemediğiniz sineklikler için basit bir bez yardımıyla iyi bir sonuç almak, oldukça mümkün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir konu vardır. Çok fazla kimyasal madde içeren temizleme ürünleri yerine, bulaşık deterjanı gibi daha basit bir ürün kullanmalısınız. Sineklik teli için zarar verebilecek fırçalama işlemleri yapmadan, sadece bir bez kullanmalısınız. Ardından, herhangi bir bez veya sünger yardımıyla sineklikleri sabunlayabilir, temiz ve ıslak bir bez yardımıyla duralayabilirsiniz. Kurulama işlemi için temiz ve kuru bir bezden yardım alacağınız gibi, kendi kendine kurumasına da bekleyebilirsiniz. İşte bu kadar kolay!

2. Dikkatlice Sökün ve Banyonuzda Yıkayın

Soğuk kış ayarının sebep olduğu çamur ve benzeri lekeleri sadece basit bir bez yardımıyla silmek istemiyorsanız, dikkatlice sökebilir ve banyolarınızda yıkayabilirsiniz.Sineklik modelleriniz eğer menteşeliyse, menteşe yerlerindeki vida yerlerinden veya sürgülüyse de, aynı şekilde bağlantılı yerlerinden çıkararak, banyonuzda veya balkonunuzda yıkayabilme özelliğine sahipsiniz. Ancak yine aynı şekilde çok fazla kimyasal malzeme kullanmadan, doğal ya da daha kolay durulanabilir temizleme ürünlerini tercih etmelisiniz. Ardından, sabunlama ve durulama işlemine geçebilir ve kurulama işlemi için bekleyebileceğiniz gibi, temiz bir bez yardımıyla kendiniz de kurulayabilirsiniz. Geriye ise, sinekliğinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

4. Sineklikler İçin Yapıdükkanım’ı Tercih Edin

 

Birinci sınıf fiberglass tel ve alüminyum profillerden ürettiğimiz sineklik modelleri sayesinde, temizlik adımlarını kolayca ilerletebilme şansına sahipsiniz. Bu nedenle de, ‘’Sinekliğime zarar gelir mi?’’ veya ‘’Sinekliğimin teli kopar mı?’’ gibi sorulara gerek duymadan, her mevsim bahsettiğimiz temizleme ritüellerini kullanabilirsiniz. Kesici veya delici aletler kullanmadığınız sürece, bez ya da sünger adımlarıyla gerçekleştireceğiniz temizleme adımlarından maksimum verim alabilecek ve ‘’Sineklikler nasıl temizlenir?’’ diye endişe etmeyeceksiniz. Üstelik; geniş model ağımız sayesinde de dilediğiniz tercihi yapma şansına sahipsiniz. Modellerimize göz atmaya ne dersiniz?

 

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 04.11.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer