Note
Tick
loading gif

Sineklikler Temizlenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sinekliktemizliği en az cam temizliği kadar önemlidir ve hassastır. Çünkü sineklikler yapısı itibariyle büyük kısmı tül denilen ince kısımdan oluşur. Bu tül denilen kısımlar sürekli dışarıda olduğundan toza ve diğer hava koşullarına maruz kalır. Bu nedenle sık sık tozlanacaktır. Ancak merak etmeyin, sineklik temizliği çok kolaydır.

 

Sineklik temizliği için ilk olarak fırça ve benzeri sert temizleme araçlarından uzak durun. Çünkü bu malzemeler sinekliğin yumuşak dokusuna zarar verecek ve kullanım amacını bozacaktır. Bu nedenle sinekliğinizi yüksek tazyik olmayacak şekilde suyla temizleyebilir ya da nemli bir bezle yavaş hareketlerle silebilirsiniz. Ayrıca sert etkili kimyasal temizleyiciler alüminyum profillere ve üzerindeki boya yapısına zarar verebilir. Su ve yumuşak dokulu bir bez en kolay ve doğru yardımcınız olacaktır.

 

Unutmayın sineklikler sizleri sadece haşerata karşı korumakla kalmaz. Özellikle sıcak yaz aylarında evinizi sürekli havalandırmanıza da imkan tanır. Bu nedenle tozlanır ve pislik tutabilir. Bu da hoş olmayan bir görünüme sebep olabilir. Bu yüzden sineklik temizliğine dikkat ederek hem kötü görünümü engelleriniz hem de bu ürünün uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 15.12.2020
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer