Note
Tick
loading gif

Sineklik Montajı Nasıl Yapılır?

İç mekanların sinek, böcek ve bunlar gibi diğer zararlılardan korunmasını sağlayan ve bir yandan da havalandırma sağlayan sineklik modelleri; hayatınızı kolaylaştıran ürünlerdendir.  Sağladıkları avantrajların yanı sıra sineklik modelleri kolay montaj biçimleri ile de kullanıcılara imkanlar yaratır. Doğru ölçü alımının ardından sinekliklerin istenen kapı, pencere ya da balkonlarda işler hale getirmesi son derece pratik bir işlemdir.

Yapı Dükkanım tarafından sizin için özel tasarlanan tüm sineklik çeşitlerini hiç zorlanmadan mekanlarınıza dahil etmeniz yeterlidir. Kaliteli ürünleri üstün hizmet anlayışı ile kullanıcıya en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen Yapı Dükkanım ile mekanlarınız için en uygun ürünleri dilediğiniz biçim ve boyutlarda satın aldıktan sonra evinize hiç uğraşsız monta edebilirsiniz.

Sineklik Montajı Hazırlık Adımları

Sineklikler sineklik profili, tül ve telden oluşan ürünlerdir. Mıknatıslı sineklik modellerinde ayrıca açma kapama işlemini kolaylaştıran mıknatıs düzeneği yer alırken katlanabilir sineklikler için de özel mekanizmalar bulunur.  Ayrıca akordiyon sineklikler ve sürgülü sineklik modelleri için de montajı kolayca yapılabilen sistemler hazırlanmıştır. Sineklik montajı için ilk olarak ürünün inşa edileceği kapı, pencere ya da balkona ve çevre koşullarına en uygun sineklik çeşidinin belirlenmesi gerekir. Bu noktada pileli sineklik modelleri, pimapen sineklik modelleri ve sürgülü kapı sinekliği gibi ürünler gereksinimler doğrultusunda değerlendirilebilir.

Sizin için en uygun ürünü seçtikten ve uygulama alanının ölçülerini doğru bir biçimde belirledikten sonra montaj için ikinci adım pencere, kapı ya da balkonlarda montajın gerçekleşeceği alanların temizlenmesi ve işleme hazır hale getirilmesidir.

Sineklik Montajı İçin Parçaların Birleştirilmesi

Sipariş ettiğiniz sineklik elinize ulaştıktan sonra gelen demonte parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Kapı ya da pencerelere montaj işleminden önce bağımsız bir alanda parçaları bir araya getirin ürünü vidalamaya hazırlayın. Bu noktada seçtiğiniz sineklik türüne göre kasa ve tülleri doğru bir şekilde bir araya getirmeniz önemlidir. Zira plise sineklik ve pileli kapı sinekliği modelleri gibi ayrıntılı bir ürün tercih ettiyseniz birleştirme işlemini daha dikkatle yapmanız gerekebilir. Parçaların birbirine tutturulmasının ardından ise sinekliğiniz inşa edileceği alana takılmaya hazır olacaktır.

Kapı, Pencere ve Balkon Montajı

Parçaları bileşmiş ve takılmaya hazır hale gelmiş sinekliğin montajı için son aşama ise  ürünü vidalar yardımı ile inşa alanının dışına sabitlemektir.  Sinekliğin kasasında yer alan vida delikleri ve ürün ile birlikte gelen uygun vidaları montaj işleminden önce bir kenara toplayın ve sinekliği kapı ya da pencerenin dışına çıkarın. Köşe takozlarında bulunan vida delikleri ile sinekliğin vida deliklerini aynı hizaya getirdikten sonra tornavida yardımı ile vidaları sıkın. Daha kolay uygulama için vidaları matkap gibi otomatik bir araç ile de sıkıca yerine oturtabilirsiniz. Menteşeli sineklik monte ettiyseniz vidalama işleminin ardından ürünün sorunsuz bir biçimde çalıştığından emin olun.  Aynı şekilde seçtiğiniz sineklik profili için vidalama işleminde farklı araçlara gereksinim duyabilirsiniz. Bütün bu işlemlerin ardından sinekliğiniz pratik bir biçimde kullanıma hazır hale gelir.

Yapı Dükkanım’dan Her Aşamada Destek!

Sinekliklerin ölçümü ve montajını kendiniz kolayca yaparak kullanmaya başlayabileceğiniz gibi yardıma ihtiyaç duyduğunuz her anda Yapı Dükkanım size gerekli desteği sağlar. Ölçüm ve montaj ile ilgili rehber videolar ve açıklayıcı metinleri Yapı Dükkanım web sitesinde bulabileceğiniz gibi dilediğiniz zaman uzman ekiplerden yardım alabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran ürün ve hizmetler sayesinde siz de keyifli ve kaliteli alışverişin tadını çıkarabilir Yapı Dükkanım’ın her eve, her ortama ve her ihtiyaca uygun ürünleri ile mekanlarınızı koruma ve güzelleştirme fırsatına erişebilirsiniz.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 30.01.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer