Note
Tick
loading gif

Teknesiz Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Banyolar, evlerin en önemli bölümlerinden biridir ve kullanım alanları diğer alanlara göre daha küçüktür. Küçük olması ve içerisinde birçok özelliği barındırması dolayısıyla dekorasyonu yapılırken tüm ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Banyo içerisinde tuvalet, lavabo, banyo dolabı, çamaşır makinası gibi eşyalar hep birlikte kullanılmaktadır. Banyo içerisinde hem duş alınması hem de bunca eşyanın banyoda olması alanı daha da dar hale getiriyor. Bu nedenle duş alırken su bu eşyaların üzerine sıçrayabiliyor. Eşyalara su sıçramaması ve onlara zarar vermemesi için duş alanıyla bu eşyaların alanlarının ayrılması gerekir. Bu alanı birbirinden ayırabilecek en ideal ürün ise duşakabinlerdir. Duşakabinler, hem suyun duş alanının dışına taşmasını engeller hem de banyo dekorasyonuna eşsiz güzellikler katar. Duşakabinler sayesinde hem gönül rahatlığıyla duşunuzu alabilir hem de sonrasında temizliğinizi kolayca yapabilir ve düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Modern, klasik ve spor gibi farklı tasarımlara sahip banyolar için farklı duşakabin modelleri vardır.

Duşakabin modelleri genel itibarıyla tekneli ve teknesiz olarak iki şekilde incelenebilir. Tekneli duşakabin modellerinin zemininde polyester malzemeden yapılmış bir havuz yer alır ve duş sırasında kullanılan su bu havuzda toplanarak direk gider borusuna verilir. Su hiçbir şekilde yere değmeden tahliye edilir. Teknesiz duşakabin modelleri ise, yere sıfır olarak kurulur. Bu nedenle yere sıfır duşakabin olarak da isimlendirilir. Bu modelin kullanılacağı alanlar için su gideri olarak daha fayans yapımı sırasında zemine yer sifonu yerleştirilir. Dolayısıyla teknesiz duşakabinlerin içerisinde fayans yer alır. Teknesiz duşakabin kullanımlarında alt zeminin su sızdırması gibi bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle teknesiz duşakabinlerin kullanılacağı zemine izolasyon sağlaması adına yalıtım malzemesi sürülmelidir.

Teknesiz duşakabinler arasında kare, dikdörtgen, iki duvar arası ve oval gibi asimetrik modeller yer almaktadır. Bunlar arasında oval modeller daha çok banyo köşelerine kurulurken diğer modeller tercihe göre istenilen yere kurulabilir. Her türlü alana kolayca kurulabilmesi dolayısıyla kare ve dikdörtgen modeller daha fazla tercih edilmektedir. Teknesiz duşakabin modellerinin kapı sistemleri de farklı kapı sistemleri de farklı seçeneklidir. Örneğin, oval duşakabin modelinde yanlara açılan sürgülü kapılar kullanılırken, kare ve dikdörtgen duşakabin modellerinde hem sürgülü hem kaydırmalı hem de menteşeli kapılar kullanılmaktadır. Kapı tercihi tamamen banyonun şekline göre müşterinin inisiyatifindedir.

Teksesiz dulşakabin modelleri için cam seçenekleri de önemlidir. Cam seçeneği olarak mika ve darbelere karşı dayanıklı 5 mm temperli camlar kullanılır. Cam modelleri olarak ise buzlu, çizgili, desenli, füme ve şeffaf cam modelleri tercih edilmektedir. Siz de banyolarınızı şık ve ilgi çekici alanlar haline getirmek isterseniz yapıdükkanım.com’a ulaşabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer