Note
Tick
loading gif

Duşakabin Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Yeni bir ev sahibi olacaklar ya da evini yenilemek için tadilat yaptırmak isteyenler. Sıra banyoya geldiğinde de çok sayıda tercih arasında karar vermek zorunda kalacaktır. Duşakabin seçilirken izlenecek adımları birkaç ana kola ayırabiliriz.
Bunları şu şekilde açıklayalım;

Öncelikle, duşakabin için yer seçimi çok önemlidir. Banyonuzun büyüklüğü, klozet ya da lavabonun bulunduğu yer, hem duşakabin büyüklüğünü hemde şeklini etkileyecektir. Tüm noktalardan sonra oval bir kabin mi, köşe bir kabin mi yoksa yerinize göre iki duvar arası bir kabin mi kullanacaksınız bu ortaya çıkmış olur. Eğer lavabo ya da klozet kabine çok yakın bir noktadaysa oval bir kabin tercih etmelisiniz.

Duşakabin için kullanılan malzeme kalitesi, montaj kolaylığı, seçiminin en hassas noktalarındandır. Ayrıca Duşakabin için kullanılan alüminyum profillerin kalitesi, camın ideal oranda kalınlık oranı çok önemlidir. Bağlantı noktalarının doğru birleştirilmesi ve yedek parça kalitesi duşakabin seçiminde en başta dikkat etmeniz gereken unsurlardandır. Genelde 5 mm kalınlığında bir cam standart olarak algılansa da bazı modellerin üretim şeklinden dolayı daha kalın ebatlarda cam tercih edilmelidir. Çünkü alüminyum profillerin ve camın koordineli olarak bir arada sağlam durması lazımdır. İnce yapıda kalitesiz bir profille 8 mm camdan oluşan bir duşakabin alırsanız muhtemelen o profiller camı taşıyamayacaktır. Bu da istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir.

Duşakabinlerde zorunlu olarak temperli cam kullanmak zorundasınız. Çünkü can güvenliğiniz için temperli cam en doğru seçenek olacaktır. Eğer istenmeyen bir kaza yaşanırsa temperli olmayan cam keskin parçalara ayrılacağından sizlere zarar verebilir. Ancak, temperli cam. Üretim aşamasında gördüğü işlemlerden dolayı. yapısı itibariyle sıradan camlardan farklıdır. Kırılması durumunda tuzla buz olur. Çok daha az tehlikeli hatta neredeyse tehlikesiz küçük cam parçacıkları haline gelir. Dileriz bunlar hiç yaşanmaz. ama bizler, siz değerli müşterilerimizi bu konuda da kısaca bilgilendirmek istedik.

Duşakabin seçiminde bir diğer husus ise tekneli bir duşakabin mi kullanacaksınız yoksa yerden bir kabin mi konusudur. Eğer 180 cm uzunluğunda bir duşakabin kullanıyorsanız, tekne ile bu yüksekliği artırabilirsiniz. Ya da fayans değişikliği yapmayacaksanız kaygan zemin riskine karşı da tekne ile bu sorunu aşabilirsiniz. Tüm bunların dışında. Kaymaz fayans olarak geçen yüzeyi. Kaymayanlardan kullanarak da direkt zeminden başlayan bir duşakabin kullanabilirsiniz.


Tüm bunların haricinde pek tabii renk seçimi veya cam yüzeye uygulanacak desen tercihleriniz de olacaktır. Bunlar tamamen sizlerin tercihine göre değişen hususlar ve kişisel olgulardır. Bizlerin tavsiyesi kısa sürede sıkılmayacağınız, uzun süre güncelliğini koruyacak renk ve modelleri tercih etmeye çalışmanız olacaktır. Tam da bu noktada yapı dükkanım olarak bol seçenek imkanı ile sizlere doğru duşakabin için yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı da belirtmek isteriz.
Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 11.12.2020
Güncelleme Tarihi: 15.12.2020
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer