Note
Tick
loading gif

Duşakabinlerde En Çok Tercih Edilen Özellikleri

Herkes evinin tüm alanlarını güzel fikirler ve ufak dokunuşlarla daha şık ve daha gösterişli hale getirmek ister. Evin en önemli bölümlerinden olan banyolar için de bu düşünce geçerlidir. Banyoya şekil veren ve banyoyu gösterişli kılan en önemli dekoratif ürün ise duşakabinlerdir.

Duşakabinler hem banyolara şık ve estetik bir görünüm veren hem de banyonun duş kısmının dışında kalan alanlara suların taşmasını engelleyen kabin sistemleridir. Bu özellikleri sayesinde banyoların vazgeçilmez ürünleri arasındaki yerini almıştır. Daha önceki yıllarda banyolarda küvet ve benzeri ürünler tercih edilirken zamanla bu ürünler önemini kaybetmiş ve yerine daha modern ve daha kullanışlı duşakabin sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. İlk günden bu günlere kadar teknolojinin de ilerlemesine bağlı olarak yüzlerce duşakabin çeşitleri geliştirilmiştir. Her bir model banyolara göz kamaştırıcı ve eşsiz güzellikler katarken, kullanışlı olması, sağlam olması, temizlik ve hijyen açıcından son derece sağlıklı olması ve banyo düzenine maksimum katkısından dolayı da çok tercih edilen bir ürün olmuştur. Peki, duşakabinlerde en çok tercih edilen özellikler nelerdir? Kullanıcılar duşakabin satın alırken nelere daha çok dikkat etmektedir gelim şimdi hep birlikte bunlara bakalım.  

İnsanlar duşakabin satın alırken en çok dikkat ettikleri özellik ürünün görsel olarak zevkine uygun olması ve kullanışlı olmasıdır. Banyoların en önemli dekoratif ürünü olan duşakabinler, banyolara göz kamaştırıcı bir güzellik vermeli ve banyodaki en uygun yere monte edilmelidir. Duşakabini satın alırken banyonun durumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi durumda seçmiş olduğunuz model banyonuza büyük ya da küçük olabilir. Bu nedenle banyoya göre ölçüler alınmalı ve buna göre duşakabin seçimi yapılmalıdır. Tam da burada Yapıdükkanım size yardımcı olacaktır. Banyonuzun ölçülerine en uygun duşakabin modelini seçer ve mantolama işlemlerini gerçekleştirir.

Duşakabinlerde en çok tercih edilen özelliklerden biri de sürgülü kapı sisteminin olmasıdır. Özellikle dar alanlı banyolarda yanlara açılan kapılar sıkıntı oluşturabilmektedir. Bu nedenle daha çök sürgülü kapılar tercih ediliyor. Hem kullanımı çok kolay hem de yer kaplama gibi bir durumu yoktur.

Tercih sebebi olan bir başka özellik de cam yapılarıdır. Kullanıcılar satın alacakları ürünün camlarının sağlam olmasını ister. Özellikle evinde çocuk olan aileler buna daha fazla dikkat eder. En ufak darbede kırılmayan ve sağlam olan cam modeller tercih edilir. Buna göre, sağlam ve darbelere dayanıklı oluşu nedeniyle temperli camlı duşakabin modeller daha çok tercih edilmektedir. Bu camlar 5 mm kalınlığa sahip ve oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir nedenle kırılması durumunda bile çok küçük parçalara ayrıldığı için yaralama riski çok azdır.

Kolay yıkanabilen ve kireç tutmayan duşakabin modelleri de en çok tercih edilenler arasındadır. Kireç önleyici kaplamaları sayesinde kireç tutmaz ve temizlikleri oldukça kolaydır.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği özelliklerden biri de ürünün montaj kolaylığının olup olmamasıdır. Bu tür duşakabinlerin contaları profiller üzerinde hazır halde bulunur. Bu sayede cam ve paneller kolaylıkla montajlanır. Kolay montaj özelliği olan duşakabinler servis yardımı almadan da kurulabilmektedir. Arızalanma durumlarında servis çağırmadan kendi işinizi kendiniz görebilirsiniz. Ayrıca servis ücreti vermekten de kurtulabilirsiniz. Yapıdükkanım.com en çok tercih edilen ve en kullanışlı duşakabin modellerini siz değerli müşterileri için seçer ve dilediğiniz zaman banyolarınıza kurulumunu sağlar.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 04.03.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer