Note
Tick
loading gif

Menteşeli sineklik nedir? Nasıl kullanılır?

İstenmeyen canlılardan yaşam alanlarını korumak için kullanılan sineklikler, kullanım amaçlarına göre farklı mekanizmalar ile tasarlanır. En sık tercih edilen sineklik modelleri arasında akordiyon sineklik, sürgülü sineklik, katlanabilir sineklik ve menteşeli sineklik modelleri yer alır. Modeller gereksinim ve alan koşullarına göre özelleştirilir. Özelleştirilmiş ürün çeşitlerinden biri ise menteşeli sineklik modelleridir.  Hem kolay kullanım sağlayan hem uzun ömürlü çözümler sunan bu ürün; sağlam sineklik profili, iki yöne de açılabilen mekanizması ile kullanıcıların tercih listelerinde ilk sıralarda yer alır.

Yapı Dükkanım’ın kaliteli tasarımları arasından tercih edeceğini menteşeli sineklikler ile siz de pratik ve rahat kullanımın tadını çıkarırken evlerinizi ofislerinizi ve diğer yaşam alanlarınızı haşerelerden uzak tutabilir, gönül rahatlığı ile kapı ve pencerelerinizi açık tutabilirsiniz.

Menteşeli sineklik nedir?

Kullanışlı sineklik çeşitleri arasında yer alan menteşeli sineklik; kapı, pencere ve balkon alanlarında sıkça tercih edilen bir üründür. Mevcut çerçeve üzerinde çeşitli materyallerden yapılmış menteşeler yardımıyla monte edilen bu ürünler, kullanım kolaylığı sağlar. Pencere ve kapıların dış cephelerinde yer alan bu sineklik çeşidi; vidalar ve menteşeler yardımı ile inşa edileceği alana tutturulur ve pliseli ya da pileli sineklik tülleri ile rahatça kullanılabilir. Kara sinek, sivri sinek ya da diğer sinek ve böcek türlerinin pencere ve kapılar açıkken içeri girişini engelleyen menteşeli sineklikler hem içeri hem de dışarı açılabilen modelleri ile kapılarda giriş ve çıkışların kolayca gerçekleştirilmesine imkan tanır. Sürgülü kapı sinekliği modellerinin yerden tasarruf özelliği gibi menteşeli sineklik modelleri de dışarı açılma özellikleri ile iç mekanlarda daralma yaratmadan kullanılabilme olanağı yaratır.  

Menteşeli Sineklik Nasıl Monte Edilir?

Tüm sineklik çeşitlerinde olduğu gibi menteşeli sinekliklerin de kolay montaj yöntemleri bulunur. Bunun için ilk olarak ürünün inşa edileceği alanın ölçüsünün doğru bir biçimde alınması gerekir. Bu aşamada kapı ve pencerelerdeki contalar arası mesafe göz önünde bulundurulmalı ve kasanın genişliği de ölçüme dahil edilmelidir. Ardından menteşeli sinekliğin kasası ile tercih edilen tül ya da tek el yordamı ile birleştirilir. Sinekliğin uzun süre sorunsuz bir biçimde kullanılabilmesi için birleştirme işleminin sıkıca yapılması gerekir. 

Sineklik profili ve kasanın birleştirilmesinin ardından menteşelerin montajı için vidalama işlemine geçilir. Kapı ya da pencerenin dışına açılan vida delikleri ile sinekliğin vida girişleri aynı hizaya getirilerek ürünü kolayca sabitlenir. Ardından mekanizmanın doğru çalıştığından emin olunması için deneme yapılır ve sineklik kullanıma hazır hale gelir.

Menteşeli Sinekliklerin Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Sağlam yapıları ve kaliteleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan menteşeli sineklik modelleri montaj ve kullanım kolaylıklarının yanı sıra uzun ömürleri ile de tercih nedeni haline gelir. Plastik ya da metal menteşelerin kullanıldığı ürünler dış koşullara karşı dayanıklı olup açılıp kapanma mekanizmaları uzun yıllar boyunca sorunsuz bir biçimde kullanılabilir. 7 ile 10 yıl arasında kullanım ömrüne sahip olan menteşeli sineklikler ile siz de uzun süre evinizi haşerelerden koruyabilirsiniz. 


Her İhtiyaca Uygun Sineklik Modelleri Yapı Dükkanım'da!

Yapı Dükkanım; kullandığı kaliteli malzemeler ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla kullanıcılara her ihtiyaca hitap eden ürünler sunar. Sineklik fiyatları ve modelleri ile fark yaratan Yapı Dükkanım seçim, ölçüm ve montaj noktasında da müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefler. 

Siz de her ihtiyaca uygun ürün için Yapı Dükkanım’ı ziyaret edebilir; kaliteli seçimler ile keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz!Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 30.01.2021
Güncelleme Tarihi: 30.01.2021
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer