Note
Tick
loading gif

Tekneli Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Duşakabinler, banyoları hem farklı tasarımlarla ilgi çekici alanlar haline getiren hem de banyo zeminine su sıçratmadan ve içerideki sıcak havayı koruyarak duş almanızı sağlayan çok kullanışlı ürünlerdir. Duş alırken müzik dinlemenize ya da farklı su ayarları ile duş alma zevkini en yükseklere taşıyan son teknolojik üst modellerin yanı sıra daha sade ve işlevsel yönü ağır basan tasarımlara sahip çok geniş bir yelpazaye sahip olan duşakabin modelleri vardır. Büyük metrekarelere ihtiyaç duymayan, suyu içerisine hapsederek banyoda ıslak zemin oluşmasına izin vermeyen ve kolay temizlenebilen yapısıyla banyoların vazgeçilmez dekoratif ürünlerinden biri olmayı da başarmıştır. Duşakabinler, genel anlamda tekneli ve teknesiz olarak iki farklı türü vardır ve her iki türde farklı modellere sahiptir. Peki, tekneli duşakabin modelleri nelerdir, hangi özelliklere sahiptir ve fiyatları ne kadardır şimdi bunların detaylarına bakalım.

Tekneli duşakabin modellerinin zemininde polyester malzemeden yapılan bir havuz yer alır. Duş alırken kullanılan su bu havuzun içinde toplanarak hiçbir şekilde yere temas etmeden direkt gider borusuna aktarılır. Ortalama 4 veya 5 cm arası bir yüksekliğe sahip olan tekneli duşakabinlerin birçok modeli vardır ve şu şekildedir.

Tekneli duşakabin modelleri arasında kare, diktörtgen oval ve iki duvar arası gibi asimetrik modeller yer almaktadır. Oval modelleri daha çok banyo köşelerine uygun modellerdir ve dar alanların daha geniş kullanılmasına imkan sunarlar. Köşe duşakabin olarak da bilinmektedirler. Kare ve dikdörtgen modeller ise farklı desenli ve renklerinin bulunması ve hemen her banyo yapısına uygun olması dolayısıyla en çok tercih edilen modeller arasında yer alırlar.  Oval duşakabin modelinin kapıları genellikle sürgülü olurken; kare, dikdörtgen ve iki duvar arası gibi modellerin kapıları hem sürgülü, hem kayar kapılı hem de menteşeli olabilmektedir. Bu tercih tamamen banyonun yapısına ve kullanıcının isteğine bağlı olarak değişebilmektedir. Banyolarının konforuna ve hijyenine önem verenler daha çok tekneli duşakabinleri tercih etmektedir. Değişik model seçenekleri sayesinde her türlü alana kolaylıkla kurulabilmektedirler.

Tekneli duşakabinlerde genellikle buzlu, çizgili, füme, desenli ya da şeffaf cam modelleri tercih edilmektedir. Bu camlar genel itibarıyla mika ve temperli camlar olarak karşımıza çıkar. Darbelere dayanıklı olan bu camlar uzun yıllar kullanım imkanı sunarlar. En kaliteli malzemelerden yapılan en gösterişli tekneli duşakabin modellerine Yapıdükkanım ayrıcalıklarıyla sahip olabilir ve banyolarınıza eşsiz güzellikler katabilirsiniz. Bu olanaklardan yararlanmak için hemen yapıdükkanım.com’a ulaşabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 01.01.1970
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer