Note
Tick
loading gif

Duş Teknesi Nasıl Monte Edilir?

Evlerin en önemli ve en çok kullanılan bölümlerinden biri banyolardır. Bu nedenle banyoların şık, düzgün ve temiz olması oldukça önemlidir. Banyoların temiz, düzgün ve şık olmasını sağlayacak en önemli dekoratif ürün ise duş tekneleridir. Duş tekneleri, hem banyonun her tarafına suyun yayılmasını engeller hem de banyolarınıza güzel bir görünüm kazandırır. Boyları ortalama 5 cm olmakla birlikte 7 -8 cm kadar da çıkabilmektedir. İçleri fazla derin yapıda değildir ancak duş alınan suyun burada toplanmasını sağlayarak direkt tahliye borusuna iletirler. Duş teknesi satın aldıktan sonra yapılması gereken en önemli şey duş teknesinin kurulacak yere monte edilmesidir. Bu işlemi kullanıcılar olarak siz de yapabilirsiniz. Ancak eliniz bu işe yatkın değilse Yapıdükkanım’ı arayabilir ve anlaşmalı yetkili servislerden yardım alabilirsiniz. Peki, duş teknesi montajı nasıl yapılır? Montaj yapılırken nelere dikkat edilir şimdi bunların detaylarına bakalım.

Duş Teknesi Montajı

Banyo dekorunuz için satıl aldığınız duş teknesi montajı sizlere gönderilen kullanım ve montaj yönergesinde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Eli yatkın olan bireyler montajı kendisi yapabilir. Ancak işi ehline bırakmak her zaman daha sağlıklıdır. Duş teknesi montajı şu şekilde yapılır.

Öncelikle duş teknesi montajı yapılırken ürünün dik tutulması gerekir. Sonra gider aksamı silikon yardımıyla sabitlenir. Sonraki aşamada ise duş teknesi altına, gider aparatlarının ölçüsüne uygun olarak ayarlanmış takozlar yerleştirilir. Ardından aksamın parçaları birleştirilerek yalıtım contasının duş teknesinin altında kalacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Duş teknesi takozların üstüne yerleştirildikten sonra yan paneller duş teknesine monte edilir. Duş teknesinin montajı bu şekilde gerçekleştirildikten sonra karolar döşenmelidir. Buna ilave olarak estetik bir görüntü için küvet kenar çıtası da kullanılabilir.

Duş Teknesi Ölçüleri Ne Kadardır?

Duş teknesi ölçüleri banyoların büyüklüğüne ve kullanıcıların taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte halihazırda standart ölçülerde olan duş tekneleri vardır. Standart olarak üretilen duş teknesi boyutları şu şekildedir:

70 X 70 boyutlu duş teknesi,

80 X 80 boyutlu duş teknesi,

110 X 110 boyutlu duş teknesi,

80 X 110 boyutlu duş teknesi,

70 X 120 boyutlu duş teknesi,

70 X 125 boyutlu duş teknesi,

80 X 140 boyutlu duş teknesi ve bu gibi pek çok ürün standart olarak üretilirler.

Ancak müşterilerin talepleri ve kurulacak yerin boyutlarına göre ölçüler değiştirilebilmektedir. Siz de banyo alanlarınıza ve kişisel tercihlerinize uygun her boyutta duş teknesi modellerini yapıdükkanım.com üzerinden seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 05.03.2021
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer