Note
Tick
loading gif

Yapı Dükkanım Duş Teknesi Modelleri Nelerdir?

Evlerin en çok kullanılan alanlarından biri olan banyoların yenilikçi ve teknolojik fikirlerle tasarlanması oldukça önemlidir. Banyo tasarımlarında kullanılabilecek en önemli ürün ise duş teknesi ürünleridir. Pratik kullanımı, işlevselliği, az yer kaplaması ve estetiği ile göz dolduran duş tekneleri, suyun tabana yayılmasını önleyerek direkt tahliye borularıyla atılmasını sağlamaktadır. Sade ve modern tasarımlarla meydana getirilen duş tekneleri; konfor, keyif ve işlevselliği bir araya getirerek banyolarda eşsiz bir kullanım imkanı sunuyor. Siz de banyolarınızı estetik tasarımlarla şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz Yapıdükkanım duş teknesi modellerini tercih edebilirsiniz. Peki, Yapıdükkanım duş teknesi modelleri nelerdir ve bu modeller hangi özellikleri barındırıyor bunların detaylarına bakalım.

Banyoların alanlarına ve yapısına göre genellikle duşakabinlerle kullanılmakla beraber yalnız da kullanılabilen duş tekneleri, fonksiyonel yapıları ve pratik kullanım imkanları dolayısıyla banyo tasarımlarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. Farklı büyüklükte ve farklı özellikteki banyolarda en uygun seçeneği değerlendirebileceğiniz duş teknelerinin birçok modeli vardır.

Duş teknesi modelleri genel itibarıyla kare, dikdörtgen, oval, oturaklı, gömme, derin duş tekneli, flat, monoblok ve panelli modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Duş alırken suyun zemine yayılmasını ve banyoda yer alan diğer eşyalara ulaşmasını engelleyen ve böylece banyo zemininin her daim kuru ve temiz kalmasını sağlayan Yapıdükkanım duş teknesi modelleri, kullanıcılara daha steril ve daha sağlıklı koşullarda duş alma imkanı sunuyor. Genellikle ayakta duş almak için tasarlanmış olan duş teknelerinin, özellikle yaşlıların oturarak duş almasını kolaylaştıran oturmalı modelleri de vardır.

Yerden ortalama 5 santim yükseklikte olacak şekilde tasarlanan bu ürünler, suyun dışarı sızmasını engelleyecek iç derinliğe sahiptir. Yere sıfır şekilde olan duş teknesi ürünleri ise banyo zeminine yerleştirilir ve zemin üzerinde fazla bir yükseltisi yoktur. Flat tekne olarak da isimlendirilen bu modellerin ana gövdesi zemin altında kaldığı için fazla yükseltileri yoktur ve genellikle çocuk ve yaşlıların kullanımına uygundur. Düşük zemini olmayan banyolarda ise monoblok modeller kullanılmaktadır. Bunlar da yerden 4 – 5 cm yükseklikte olabiliyorlar. Derin duş tekneli seçeneklerde ise yükselti biraz daha fazla olabilmektedir. Bu modellerde genelde yaşlı ve çocuk olmayanlar için uygundur. Kare veya diktörtgen duş teknesi modelleri de banyoların büyüklüklerine göre uygun yerlerine yerleştirilmektedir. Oval duş tekneleri ise daha çok banyo köşelerine yerleştirilir ve köşe duş teknesi olarak da isimlendirilirler.

Duş teknesi modellerinde renk olarak daha çok antrasit, beyaz ve mat gri gibi renk alternatifleri kullanılır. Her rengin kendine özel bir duruşu ve farklı müşterilere hitap eden değişik cazibesi vardır. Sahip oldukları kaydırmaz yüzeyler sayesinde kullanım güvenliği en üst seviyededir. Siz de bu özel ve şık tasarımlı duş teknelerine sahip olmak isterseniz yapıdükkanım.com’u ziyaret edebilirsiniz.


Güncelleme TarihiOluşturulma Tarihi: 05.03.2021
Güncelleme Tarihi: 05.03.2021
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
WhatsApp Destek Hattı
Kargo Takip Facebook Whatsapp footer